Dallas Stars cz Dallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL
Hledání  

Dave Tippett   Dave Tippett

Dave Tippett, autor - Dallas Stars.com

Osobní data

Dat. narození: 1962
Místo:
Pozice: Hlavní trenér

Úspěchy a ocenění

  • ZOH 1984 - druhé místo

Vizitka

Dave Tippett byl jmenován hlavním trenérem Dallasu Stars 16. května 2002. Do Dallasu přišel od králů z Los Angeles, kde působil v letech 1999-2002 jako asistent trenéra, když jeho hlavní náplní byla starost o přesilové hry.

Sezónu před příchodem Tippetta měli králové až 24 přesilovku v lize. Při jeho působení se dostali v následující sezóně na 10 místo v úspěšnosti využívání početní převahy a loni byli dokonce nejlepší v celé lize.

Než začal pracovat jako trenér odehrál v NHL 11 sezón postupně v dresu Hratfordu, Washingtonu, Pittsburgu a Philadelphie. Nastoupil k 721 zápasům v nichž zaznamenal 93 gólů a 169 asistencí (dohromady 262 bodů) a na trestné lavici proseděl 317 trestných minut.

Během své aktivní kariéry proslul se svým dnešním asistentem Marcem Lambem jako jedni z nejlépe bránících útočníků v lize. Zúčastnil se Olympijských her v roce 1984 v Sarajevu a ze ZOH v Albertville si dovezl stříbrnou medaili.

V roce 1995 již jako asistent trenéra působil v Houston Aeros, klubu IHL. Tento klub dovedl v roce 1999 už jako hlavní trenér a generální manažer k vítězství v této soutěži.

Je ženatý, s manželkou Wendy mají dvě dcery Nicole a Natalii.

Řekli o něm

Web4u
Prohockey

Webhosting Web4U | Redakce | Diskuze | RSS | Propagace | Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist