Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 15.11. Lehtinen je stále blíž k návratu na led  Kamil Šamulák

Jere Lehtinen

Šéftrenér hokejistů Hvězd Dave Tippett dobře ví, že každý tým se musí někdy vypořádat vinou zranění se ztrátou některé ze svých hvězd.

Ale ztratit Jere Lehtinena není jako ztratit kteroukoli hvězdu týmu.

"Figuroval v mnoha herních variantách. Neztrácíme jenom dobrého střelce či hráče na oslabení, ztrácíme jednoho z našich nejkomplexnějších útočníků."
Dave Tippett, hlavní trenér Stars

Stars hrají bez svého všestranného pravého křídla, a svého nejlepšího střelce z uplynulé sezóny, již od druhého zápasu letošního ročníku NHL. Právě v něm Jere Lehtinen odstoupil kvůli křečím v zádech, které si narazil v prvním utkání sezóny proti Anaheimu (9. říjen).

Všichni u Stars doufají, že ho už nebudou muset postrádat příliš dlouho. Již od minulého týdne, kdy Stars odjeli odehrát šňůru zápasů na východní pobřeží, totiž Lehtinen podstupuje rehabilitaci a těší se zlepšenému zdraví. Před týdnem již dokonce začal posilovat a bruslit pod vedením kondičního trenéra Stars J.J. McQueena a sám doufá, že se brzy vrátí do sestavy.

Tippett dále pověděl, že Lehtinen v úterý s týmem absolvoval plný trénink, první od doby co je mimo hru. Prognóza je taková, že o tomto víkendu by Lehtinen měl s týmem absolvovat všechny tréninky a někdy koncem příštího týdne by se měl vrátit do sestavy.

Ačkoli je Lehtinen optimistou, netroufá si říci přesný datum svého návratu na led.

"Každým dnem si toho na sebe nabírám víc, postupuji však po malých krocích. V žádném případě nechci návrat na led uspěchat."
Jere Lehtinen, útočník Stars

Již v pondělí začal Lehtinen lehce trénovat střelbu a nahrávky. Od poloviny týdne již začal střelbu trénovat natvrdo a o tomto víkendu ho čeká poslední test - boj o volné puky v rozích kluziště.

"Nevím, jestli ten konečný test zvládnu. Rozhodně nemám v úmyslu se do čehokoli nutit. Jestli budu cítit, že ještě nejsem stoprocentně fit, do nacvičování tvrdých soubojů nepůjdu. Nechci podstupovat zbytečné riziko."
Jere Lehtinen, útočník Stars

Myšlenka, že Jere Lehtinen se co nevidět vrátí na led, je velmi vítaná jak u Stars tak u trenéra Tippetta, ačkoli sám trenér říká, že jen Lehtinenův návrat nebude pro tým samospasitelným.

"Lehtinen je pro nás nepostradatelným hráčem. Je tmelícím prvkem naší sestavy, přesilovek i oslabení. Je mnoho věcí, v nichž je týmu užitečný. Je skvělé, že Lehtinen dělá pokroky, ale my teď máme mnohem více starostí než jen tu, kdy se vrátí na led."
Dave Tippett, hlavní trenér Stars

Pro Lehtinena, sedícího doma před televizní obrazovkou a sledujícího tři poslední porážky Stars, byla tato situace velmi nepříjemná.

"Bylo hodně těžké sledovat zápasy jen v televizi. Zvláště teď. Prohráli jsme tři utkání za sebou a na to se vždy hodně těžce dívá. Zároveň musím říci, že před televizí jsem mnohem více nervóznější než na ledě."
Jere Lehtinen, útočník Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 322701


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist