Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 20.12. Stars se venku trápí  Kamil Šamulák

Podle kouče dallaských Hvězd Dava Tippetta není nic lepšího než vyhrávat na ledě soupeřů.

"Když vyjíždíte na cizí led, jedno kde, publikum je vždy proti vám. To není pro nikoho příjemné. Jakmile se vám však podaří vyhrát, je to ten nejnádhernější pocit na světě."
Dave Tippett, trenér Stars

Letos si ale hráči Stars tento pocit nevychutnávají příliš často. Opačně tomu bylo v duelu proti Minnesotě, kdy se Hvězdám ve druhé třetině utkání podařilo dvěma rychlými góly dostat do vedení a dokonale tak rozesmutnit diváky v Xcel Energy Center (domácí hala Wild). Možná to byl další signál toho, že se věci začínají obracet a Stars budou vyhrávat i venku.

Hlavní zásluhu na vítězství Stars měl dobrý výkon brankáře Martyho Turca a přesilovkový gól z hole Billa Guerina. Svými výkony ovlivnili průběh zápasu i Mathias Tjarnqvist (jeden gól) a Trevor Daley (přihrávka na Tjarnqvistovu branku). V poslední třetině předvedly Hvězdy precizní defenzivu, pustily hokejisty Wild jen do minima šancí, a bez problému si pohlídaly jednogólové vedení, které při závěrečné power-play soupeře navýšil gólem do opuštěné svatyně domácích Bill Guerin.

"Pokoušíme se postavit na nohy. V posledních deseti dnech přímo cítím,
jak se naše výkony pomaloučku zlepšují. Je nádherné vidět, že naši kluci jsou konečně odměňováni za tvrdou práci v minulých týdnech. Vždy je to ohromná psychická vzpruha, když se vám podaří vyhrát venku."

Dave Tippett, trenér Stars

Výhra proti Wild byla třetím vítězstvím z posledních čtyř utkání a první výhrou venku od 25. října, kdy Stars vyhráli na ledě Blue Jackets. Bylo to také poprvé od tohoto data, kdy Hvězdy v zápase hraném na cizím hřišti vstřelily více než jednu branku.

Možná právě toto utkání je začátkem lepších výkonů Stars na ledě soupeřů.

Proč je však pro Hvězdy tak těžké vyhrávat venku?

"Nevím. Když hrajeme doma, diváci jsou na naší straně a to nám pumpuje krev do žil. Venku je to přesně opačně. Pokud však nezačneme vyhrávat
i tam, bude to pro nás hodně špatné. Rozhodně s tím musíme něco udělat."

Jason Arnott, útočník Stars

Statistiky mluví jasně, Dallas venku nevyhrává. Přesilovky Hvězd, které jsou na domácím ledě jedny z nejlepších v lize, jakoby v arénách soupeřů neexistovaly. Guerinův gól v početní převaze (v utkání proti Wild) byl první využitou přesilovkou na ledě soupeřů po 19-ti neúspěšných. Stars doposud na cizím ledě využili přesilovou hru pouze čtyřikrát. Největším problémem však je jejich nedostatek. V 11-ti utkáních venku měli Stars výhodu přesilové hry 34krát, zatímco doma za 12 utkání 58krát.

"Přesilovky jsou velmi důležitou zbraní a my se musíme postarat o to, abychom je zahrávali často i venku. Musíme si prostě častější vylučování soupeře vynutit aktivnější hrou. Když dostanete šanci zahrávat přesilovku dvakrát třikrát po sobě, je to obrovská výhoda, která vám často pomůže vyhrát."
Mike Modano, kapitán Stars

Ofenzíva Stars je na cizích kluzištích hodně mizerná. Dallas skóroval venku jen 15krát a již ve třech utkáních venku vyšly Hvězdy střelecky naprázdno. Hráči, kteří na domácím ledě nemají problémy skórovat, venku nestřílejí. Guerin má letos na svém kontě již 14 branek, 11 z nich však zaznamenal v domácí aréně. Brenden Morrow patří se 16-ti body mezi nejproduktivnější hráče Stars, většinu z nich (13) však posbíral doma.

Není to však pouze špatná ofenzíva, která stojí za slabou výkonností Stars na ledě soupeřů. Vinu na tom nese často i nedbalá hra v defenzívě. Zejména v podání Mika Modana a Sergeje Zubova. Zatímco doma se oba drží ve statistice +/- na nule, venku je jejich bilance doslova katastrofální - oba -13.

Co chtějí Stars udělat pro to, aby začali vyhrávat i venku? Především tvrdě trénovat.

"Musíme především tvrdě pracovat. Přesvědčili jsme se, že jedině tahle cesta vede k cíli. Musíme v utkání udělat vše pro to, abychom z ledu odcházeli jako vítězové. To znamená předvádět aktivní forčeking, jít po hlavě do všech soubojů a neustále pracovat na sto procent."
Dave Tippett, trenér Stars

Nuda venku

Stars mají v letošní sezóně problémy vyhrávat především na ledě soupeřů. V následující tabulce naleznete srovnání domácích a venkovních výkonů Stars v jednotlivých kategoriích.

Doma Venku
Bilance (výhra-prohra-remíza) 10-4-2 3-12-2
Vstřelené branky 46 19
Inkasované branky 33 42
Přesilovky 16-75 (21,3%) 5-64 (8,8%)
Oslabení 10-65 (84,6%) 7-59 (88,1%)
Počet utkání bez vstřelení branky 1 5

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 361014


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist