Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 21.2. Guerin se teď mnohem více tlačí před soupeřovu branku  Kamil Šamulák

Bill Guerin

V posledních několika týdnech se hra Billa Guerina znatelně zlepšila. Co za tím stojí? Sám hráč zná na tuto otázku odpověď.

"Osobně si myslím, že je to tím, že se teď mnohem více tlačím před soupeřovu branku. Mám teď mnohem více šancí z dorážek, mám více možností puky tečovat. Líbí se mi to."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Důrazná Guerinova hra před brankou se Stars vyplatila minulou středu, kdy Guerin vyrovnával na konečných 4:4 (v utkání proti Islanders) ze skrumáže 6,2 sekund před koncem řádné hrací doby. Byl to již jeho čtvrtý bod v posledních čtyřech zápasech a dal tak zapomenout na pokles formy, který ho trápil v předešlých týdnech, kdy nedokázal bodovat v pěti utkáních po sobě.

"Hodně jsem přemýšlel o tom, proč se mi tak nedaří. Nakonec jsem se rozhodl, že se musím mnohem více zapojovat do hry, mnohem více bojovat o každý puk, častěji se tlačit před branku. Jsem rád, že mi to vychází."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Stars na posledním třízápasovém tripu po hřištích soupeřů oba první zápasy prohráli. Částečně i díky tomu, že Bill Guerin nedokáže být na ledech soupeřů tak produktivní jako doma. Zatímco doma zaznamenal v osmadvaceti utkáních solidních 26 bodů, venku bodoval z jednatřiceti utkání jenom patnáctkrát.

"Je nesmírně šikovným hokejistou, proto se od něj tak mnoho očekává. Teď začal navíc hrát mnohem více v těsném prostoru před soupeřovou brankou. I když má skvělou střelu z dálky, nemyslím si, že by to bylo na škodu. Může
tam totiž dobře využít svou urostlou postavu a mnohem častěji se tak dostat k zakončení."

Dave Tippett, trenér Stars

Podle Tippettových slov se letos nejčastěji skóruje z těsné blízkosti před brankou (z prostoru zhruba do dvou metrů od branky), s čímž Guerin bezvýhradně souhlasí a zároveň přiznává, že skórovat z těchto míst bolí.

"Podívejte se třeba na Dina Ciccarelliho, ještě i teď jsou na jeho zádech vidět šrámy z odvážné hry před brankou. Ale to je prostě cena, která se musí zaplatit."
Dave Tippett, trenér Stars

Samozřejmě, i kdyby se Guerin netlačil před branku tak často, byl by pro hru Stars přínosem. Má jednu z nejtvrdších střel z křídla a nádhernou křižnou přihrávkou ve středečním utkání na Pierra Turgeona prokázal, že stejně dobře jako střílet umí i nahrávat.

"To, co musím dělat, je číst hru, reagovat na její průběh a důvěřovat svým instinktům. Když je třeba se natlačit před branku, tak to prostě musím udělat."
Bill Guerin, střelec Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288479


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist