Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 31. 12. 07 Dave Tippett prodloužil o rok  D. Brunclík

Hlavní trenér Stars Dave Tippett a jeho asistenti Mark Lamb, Rick Wilson a Ulf Dahlén dostali od nového managementu pořádnou dávku podpory, když jim v pátek 28. prosince bylo nečekaně nabídnuto roční prodloužení stávající smlouvy, která měla vypršet 30. června 2008. Až na Ulfa Dahléna všichni s tímto prodloužením souhlasili, budou tak v Dallasu působit ještě minimálně v příští sezóně. Ulf Dahlén se rozhodne až po skončení stávajícího ročníku.

"Jsme rádi, že je Dave pod smlouvou i pro příští sezónu. Dave tady v Dallasu odvádí od prvního okamžiku perfektní práci a doufáme, že tomu tak bude i nadále. Také bychom rádi oznámili prodloužení smluv s Rickem a Markem. Všichni spolu dobře spolupracují, což našemu klubu věští dobrou budoucnost."
GM Stars Les Jackson

46letý Dave Tippett působí u Hvězd již pátým rokem, v roce 2002 byl jmenován v pořadí již 19. koučem Stars v jejich historii. Během této doby zaznamenal až neskutečnou bilanci během základní části NHL (212-109-45). Žádný aktivní trenér se nemůže pochlubit lepší bilancí. Na 200 výher potřeboval jen 349 zápasů, což je 3. nejrychlejší výkon v historii NHL. Hvězdy mají pod jeho vedením od sezóny 2002/2003 třetí nejlepší bilanci mezi všemi týmy, na domácím ledě dokonce druhou nejlepší. Se Stars se mu hned dvakrát podařilo nasbírat 50 výher během jedné sezóny. 23 dalších týmů v NHL si o tomto může nechat jen zdát. Jeho statistika v playoff už ale tak oslnivá není, neboť Stars pod jeho vedením dokázali vyhrát jen jednu jedinou sérii.

"V této hře nikdy nemáte žádnou jistotu. Tak to prostě je. Je skvělé mít podporu managementu a vlastníka klubu. Dohromady budeme dělat přesně to, co jsme dělali včera a předevčírem a budeme v tom i nadále pokračovat."
trenér Stars Dave Tippett

Rick Wilson i Mark Lamb načali svou pátou sezónu jako asistenti trenéra Davea Tippetta. Rick Wilson však v týmu Hvězd působí v různých rolích již patnáctým rokem. Wilson má na starosti hru obránců, Mark Lamb pak zase hru útočníků.

"Vycházíme spolu velmi dobře. Potřebujeme však lidi s rozdílnými názory, lidi, kteří mají různý náhled na hokej i na hráče. Pokud by každý říkal to samé, byl by to průšvih."
trenér Stars Dave Tippett
nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist