Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 4.3. Tippett sestavil skvělou lajnu  Kamil Šamulák

Brenden Morrow, Jason Arnott a Bill Guerin zasazují soupeřům těžké rány.

Brenden Morrow

Už od začátku sezóny se trenér Stars Dave Tippett snažil o to, aby tvrdá hra jeho svěřenců soupeře bolela a zároveň byla co nejefektivnější. Ale až teď se mu podařilo sladit lajny tak, aby byl tým co nejúspěšnější.

Od doby, kdy Tippett postavil vedle sebe tři nejlépe rostlé hráče Stars -- Brendena Morrowa (180 cm, 95 kg), Jasona Arnotta (193 cm, 100 kg) a Billa Guerina (188 cm, 95 kg) -- je tato lajna nejúdernější řadou Stars a dělá soupeřům největší problémy.

Jason Arnott

"Všichni tři hrají skvěle. Vůbec se při zápase nemusím starat o to, jakou lajnu proti nim postaví soupeř. Hrají výborně proti komukoli. Nikomu se nedaří je uhlídat."
Dave Tippett, trenér Stars

Důležité pro Stars jsou nejen jejich body, ale i to, jak dokáží odlehčit ostatním řadám. Od okamžiku, kdy hrají spolu, se totiž uvolnil prostor jak pro pětku Mika Modana tak i pro řadu Pierra Turgeona. Oba zažívají střelecké zmrtvýchvstání, především Turgeonovi se v poslední době mimořádně daří. Příčinou výše zmiňovaného stavu je skutečnost, že nejlepší obránci soupeře se teď soustřeďují na Arnottovu řadu a proti Modanově a Turgeonově formaci už musí trenéři soupeře postavit méně kvalitní beky.

Bill Guerin

"Pro soupeře to teď musí být hodně těžké. Neví pořádně, na koho se soustředit. Když máte vybalancované lajny, je to ohromná výhoda, která vám pomůže vyhrát spoustu zápasů."
Dave Tippett, trenér Stars

Guerin, který převážnou část letošní sezóny hrál vedle Modana, prohlásil, že klíčem k úspěchu této lajny je její odhodlání neustále se tlačit před soupeřovu branku.

"Je to něco jiného než hrát s Mikem. Když hrajete více hlavou, umožňuje vám to častěji držet puk. Ale dnes je třeba hrát hodně agresivně. Kroužení kolem branky nepřináší efekt, dokud se před ní nezačnete tlačit."
Bill Guerin, střelec Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com.com
šipka Počet shlédnutí článku: 344598


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist