Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 21.1. Turgeon by měl hrát jenom centra  Kamil Šamulák

Očekává se, že Turgeonova lajna zůstane pohromadě

Pierre Turgeon

Snad nikdo by nechtěl být v kůži trenéra Stars Dava Tippetta. Stars totiž mají příliš hodně dobrých středních útočníků a málo místa, kde je postavit. Jenom čtyři lajny jsou opravdu velmi silným omezením.

Po tři sezóny, které Pierre Turgeon strávil v dresu Stars, jen zřídkakdy nastupoval ve středu útoku. Trenér Stars Dave Tippett, který měl často nezáviděníhodný úkol postavit některého ze středních útočníků na křídlo, po většinu z posledních dvou sezón cítil, že by to měl být právě Turgeon. Ken Hitchcock, Tippettův předchůdce, si myslel totéž.

Ale když si Modano druhého ledna přivodil zranění třísel, přesunul Tippett Turgeona zpátky na jeho přirozenou pozici.

"Jsem střední útočník a rád na tomto postu hraji. Jste více součásti hry, máte možnost ji více ovlivnit a často se setkáváte s pukem. A to mi vyhovuje."
Pierre Turgeon, útočník Stars

Turgeon je vedoucím nejlepší řady Stars od doby, kdy je Modano mimo hru. Svou schopností precizních pasů a neuvěřitelné trpělivosti v pozici za soupeřovou brankou vytvořil nesčetně střeleckých příležitostí pro své spoluhráče z útoku, Scotta Younga a Jere Lehtinena.

Turgeonova lajna stála za oběma góly Stars při remíze s Mighty Ducks 2:2 minulý týden a pravé křídlo této řady, Scott Young, si na své konto připsal během pěti posledních zápasů čtyři branky.

"Přidali jsme Turgeonovi na odpovědnosti a on se s tím dokázal výborně vypořádat. Přímo po tom práhl. A odplácí nám to dobrou hrou. Pracuje teď více než kdy jindy a bojuje v zápase o každý volný puk."
Dave Tippett, trenér Stars

S bezprostřední hrozbou Modanova návratu - možná už dnes proti Calgary - je jasné, že jeden střední útočník teď bude v týmu navíc. Tentokrát by však jak Turgeon tak Modano mohli zůstat na středu a na křídlo by se mohl přesunout někdo jiný.

Modano zaznamenal dvě branky a šest asistencí v posledních sedmi zápasech před svým zraněním a Tippett pravděpodobně nebude chtít přibrzdit jeho formu tím, že ho postaví na křídlo. A proč by měl trhat Turgeonovu řadu, když se ji tak daří?

Tippett má spoustu možností. Možná nejpřijatelnějším řešením bude zařadit Modana na střed vedle Brendena Morrowa a Billa Guerina. Mohl by také přesunout Stu Barnese na křídlo vedle Jasona Arnotta a Davida Olivera nebo ho zařadit do středu čtvrtého útoku vedle Niko Kapanena a Steva Otta. To by znamenalo, že Turgeonova lajna by zůstala ve složení, v jakém hrála před Modanovým návratem.

"Turgeon potřebuje bruslit po celém kluzišti, potřebuje být v centru dění. A toho může dosáhnout pouze ve středu útoku. Myslím si, že to mohl postřehnout každý. Turgeon teď hraje výborně a hodně týmu pomáhá."
Jason Arnott, útočník Stars

šipka  Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 357181


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist