Stránky o klubu NHL

Článek 6.12. Marná snaha D. Brunclík, R. Štolpa

Phoenix - Dallas 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Brenden Morrow a Cale Hulse v tvrdém souboji, autor - AP Photo/Paul Connors

Záp. 03/04:   14.11. 3:3    24.11. 5:2   10.12. 0:3   2.1. 0:6   31.1. 5:4   14.2. 2:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Phoenix

Kromě dlouhodobě zraněných Teppo Numminena, Philippe Bouchera a Aarona Downeyho nenastoupili ještě Jason Arnott, Richard Matvichuk a Steve Ott.

Dallas nastoupil ve Phoenixu již k pátému utkání v řadě proti divizním soupeřům. A hosté z Texasu začali aktivně. Brankáře Shana Burka zasypali. Jakoby chtěli změnit tradici posledních zápasů, ve kterých až žalostně málo stříleli.

Ve 3 minutě byli vyloučeni za vzájemné požduchování Dan Cleary a Trevor Daley. Phoenix je nejlepší mužtvo ve hře čtyřech proti čtyřem. V této herní situaci vstřelili nejvíce branek z celé NHL.

Do vedení šli domácí až v 9. minutě. Na ledě již byl plný počet hráčů a při útoku třech domácích hráčů proti třem hostujícím se za Marty Turcem rozsvítilo červené světlo poprvé. Úspěšným střelcem byl Shane Doan. Dallas opět prohrával, v této sezóně už pomalu tradičně.

Chvíli po gólu si to rozdali John Erskine a Nazarov. Úspěšnější byl hostující rváč. Pohříchu zřejmě jediná disciplína, ve které Dallas neztrácí krok.

Ve 13. minutě vyhrál Gavin Morgan buly v útočném pásmu, dostal se ke střele a vymodlil si vyloučení. V přesilovce měl největší šanci Jere Lehtinen, v zakončení se ovšem nezachoval chladnokrevně a na sladkou gólovou odměnu tak čekal marně.

Po první třetině vedl Dallas na střely 7:16, na góly to bylo ovšem zcela naopak 1:0.

"Sice jsme ovládali hru ve všech aspektech, ale co je nám to platné, když nedokážeme vstřelit branku."

Druhou třetinu začal Dallas tak jako tu úvodní, tedy aktivně. Jenže v jejím průběhu se ona aktivita postupně vytrácela, přesně v duchu první třetiny. Aby nebylo současných problémů Stars se slabou hou a velkou marodkou málo, nastoupili někteří hráči s chřipkou.

Dallas od dvougólové ztráty ochránil John Eskine. Marty Turco chybně rozehrál a v odkryté svatyni jej zachránil kolega z obrany. Čtyři minuty do konce prostřední části hráli domácí teprve první přesilovku v utkání. Na trestnou lavici odešel pykat hostující kapitán Mike Modano. Coyotes přesilovku nevyužili.

Jen chvíli po návratu z trestné lavice Modano prověřil Burka, ten svůj tým podržel a ihned se domácí dostali do přečíslení 3 na 2, které zmařil Sergej Zubov. Se závěrem druhé třetiny byl nejvytíženějším útočníkem Stars Stu Barnes a obráncem Sergej Zubov.

Ve třetí třetině, konkrétně v její páté minutě odskočili domácí na rozdíl dvou branek. V obranném pásmu zlomil Brenden Morrow hokejku, odjel si pro novou a než se stačil vrátit, potrestal jeho absenci Daymond Langkow - 2:0. Útočná řada Langkow - Nagy - Doan byla u obou branek domácích. Totéž se dá říct o útočné dvojici Modano - Guerin.

"Dělali jsme velice málo chyb, ale když jsme ji udělali domácí nás hned trestali."

V 9. minutě poprvé kapituloval Shean Burke, kyž ho přesnou střelou v přesilovce překonal Trevor Daley. Byla to 35 střela na Burka v zápase a Daleyova první branka v NHL.

"Billy mi přihrál puk a já se jen snažil trefit branku."
Trevor Daley

Stars v závěru zápasu stáhly hru až téměř na dvě formace, přičemž ta Modanova byla na ledě téměř stále. Vyrovnání se však nedostavilo a Dallas tak prohrál 5 zápasů v řadě. Tento výkon se mu nepodařil už sedm let.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351554