Stránky o klubu NHL

Článek 15.11. Konečně alespoň bod D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Phoenix 3:3 (0:0, 1:1, 2:2)

Shane Doan přišel pozdě. Rob Dimaio skóruje v oslabení, autor - AP Photo/Donna McWilliam

Záp. 03/04:   14.11. 3:3    24.11. 5:2   10.12. 0:3   2.1. 0:6   31.1. 5:4   14.2. 2:3

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Phoenix

První ze šesti letošních vzájemných zápasů odehráli divizní rivalové Phoenix a Dallas v noci na dnešek. Do sestavy domácích Hvězd se vrátil Teppo Numminen, který laboroval se zraněním třísel.

Na lavičce Hvězd chyběl Dave Tippett. V den zápasu totiž postoupil operaci krční páteře.

"Dostali jsme trenéra do nemocnice."
žertoval Richard Matvichuk

Po čtyřech zápasech bez vítězství začaly Stars aktivně a v první polovině utkání zcela jasně dominovaly. Přesto nepřicházely šance a gólových situací bylo poskromnu.

V 5. minutě druhé třetiny si vypracovala šanci úderná Arnottova formace a na jejím konci byl Brenden Morrow. Nadvakrát však puk za záda Briana Bouchera nepropasíroval.

Marty Turco, autor - DS.com/Tim Heitman
Marty Turco
DS.com/Tim Heitman

Ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre. V oslabení se na vydali domácí ve třech na ofenzivní výlet a v útočné třetině pokazil Niko Kapanen přihrávku na Roba DiMaia. Výsledkem byl rychlý brejk hostí, na jejímž konci byla tvrdá a přesná střela Branka Radivojeviče - 0:1.

Dallas srovnal o necelé čtyři minuty později. Na trestné lavici seděl Mike Sillinger. Pierre Turgeon našel přesně mezi kruhy Scotta Younga a ten bez přípravy skóroval.

V úvodní části třetí třetiny začala převaha domácího týmu konečně přinášet šance. Na výborném Bucherovi si postupně vylámali zuby Scott Young a jen o chvíli později Pierre Turgeon.

Poprvé vedli domácí v 8. minutě třetí třetiny. Sergej Zubov prodloužil Numminenovu přihrávku a Billa Guerina ten si obhodil Ossi Vaananena a zakončil. V posledních čtyřech domácích zápasech to byl již jeho desátý gól.

Coyotes srovnali už po necelých dvou minutách. Zpoza branky přihrával Krystofer Kolanos a Steve Ott přistoupil k Radoslavu Suchému pozdě.

Potřetí a naposledy vedly Hvězdy od 13. minuty. Na trestné lavici vysedával Brenden Morrow. Mike Modano přistrčil puk do brejku Robu DiMaiovi a ten vstřelil první letošní gól Dallasu v oslabení.

"Dnes jsme přitvrdili a zlepšili jsme se. Než se ale dostaneme k takovým výkonům jaké chceme předvádět, bude to ještě dlouho trvat. "
Rob DiMaio

Ještě v téže přesilovce Zavařili Kojoti obraně Stars a jen s vypětím všech sil se domácí ubránili.

Co se jim podařilo v oslabení při vyloučení Brendena Morrowa, to už se nepodařilo v závěru normální hrací doby. Hosté odvolali gólmana Bouchera s v šesti hráči v poli dokázali srovnat. Po střele hrdiny předvedl Marty Turco nejistý zákrok. Puk se mu zkutálel za brankovou čáru a prodlužovalo se.

V prodloužení již gól nepadl a tak Dallas nevyhrál pátý zápas v řadě. Po čtyřech prohrách získaly Stars alespoň bod.

"Dnes jsme udělali krok vpřed. Sami jsme se do tohoto propadu dostali a sami si musíme pomoci."