Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 18.9. Stars zahájili tréninkový kemp  Kamil Šamulák

Tippett rozdělil hráče do tří skupin a naordinoval jim tvrdý trénink

Již necelou minutu před oficiálním začátkem prvního tréninku v rámci přípravného kempu pořádaného Dallas Stars Ron Tugnutt v Dobson Ice Aréně, když se na něj v plné rychlosti s pukem na holi řítil Mike Modano, si brankář Ron Tugnutt uvědomil, že sezóna pomalu začíná.

"Trénink měl nezvykle vysoké tempo. Myslel jsem si, že už naše tempo ve Friscu, kde jsme pouze bruslili, bylo vysoké, ale teď vím, že jsem se hodně mýlil.

Kluci na ledě lítali jako ďáblové. Hodně se hrálo tělem, před bránou byla neustále mela a byla tam i spousta jiných věcí, které ve Friscu nebylo vidět."

Ron Tugnutt, brankář Stars

Trenér Stars skutečně nemarnil čas. Do Vailu (místo, kde se kemp Stars koná) přivezl Tippett celkem 56 hráčů a ty následně rozdělil do tří skupin. V první skupině bylo celkem 24 hráčů a byli to vesměs ti, kteří by se v blížící sezóně měli objevit na soupisce týmu Stars.

Zbylé dvě skupiny byly složeny především z mladých hráčů, kteří se v následujících dnech budou snažit dokázat, že patří do první skupiny nebo si budou chtít zajistit místo na soupisce farmářského celku Stars (Utah Grizzlies - AHL). Tippett po zhlédnutí prvního společného tréninku prohlásil, že je možné, že některé z mladých hráčů přeřadí do první skupiny, aby mohli lépe ukázat, jak dalece jsou schopni zvládat náročné tempo.

"Myslím si, že ti mladíci mají spoustu energie. Pohybujeme se ve vysoké nadmořské výšce a je mnohem těžší tady podávat dobré výkony. Ale oni to zvládají nadmíru dobře."
Ron Tugnutt, brankář Stars

Skupina číslo 1 strávila na ledě něco kolem 90 minut, většinu času v tvrdém zápřahu. Na rozdíl od minulého roku se Tippett rozhodl, že již v této skupině nebude marnit čas nacvičováním tvrdé fyzické hry. Tato nemilá povinnost tak čekala pouze zbylé dvě skupiny.

Ale stejně jako loni rozdělil Dave Tippett svou elitní skupinu do dvou týmů a ty mezi sebou hrály 5 na 5 asi 30 minut. Tippett vyzkoušel během půlhodiny hry různá možná složení útoků a obranných dvojic, včetně zařazení Mika Modana na levé křídlo vedle Jasona Arnotta a Billa Guerina.

"První dny jsou hlavně o zkoušení různých alternativ a je ještě příliš brzo na to, aby byly vyvozovány jakékoli závěry. Co se týče Modana, levé křídlo a centr mají na ledě často odlišné úkoly a je myslím dobře, že dáváme Modanovi možnost vyzkoušet si hru na obou těchto postech."
Dave Tippett, trenér Stars

Také Pierre Turgeon byl Tippettem zařazen na levé křídlo vedle Stu Barnese a Scotta Younga. Složení ostatních útočných trojic vypadalo následovně: Jere Lehtinen - Niko Kapanen - Brenden Morrow a Steve Ott - Manny Malhotra - Rob DiMaio.

V obraně se Tippett rozhodl pro následující dvojice: Teppo Numminen - Sergej Zubov, Richard Matvichuk - Philippe Boucher, John Erskine - Stephane Robidas a Don Sweeney - Jeff MacMillan - a nechal je nezměněné během celé hry.

"Myslím si, že trenér chtěl vidět svižnou hru a o to jsme se snažili také my hráči. Tippett nás nenechával postávat a neustále nás chtěl mít v pohybu."
Brenden Morrow, křídelní útočník Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354445


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist