Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 18.1. Stars v polovině sezóny: žádný zázrak  Kamil Šamulák

Pouze 50-ti procentní úspěšnost je daleko za očekáváním

Stars jsou letos pouze průměrným týmem, tak to alespoň dokládá jejich dosavadní bilance - 17 výher - 17 proher a 8 remíz.

Pro klub, od nějž se každým rokem očekává útok na ty nejvyšší mety, je padesáti procentní hranice úspěšnosti neakceptovatelná.

Žádná organizace neutratí 67 milionů na platech zaměstnanců, aniž by od nich neočekávala adekvátní, nadprůměrné výsledky. Možná je čas na to, pořádně zamíchat se složením personálu.

Útočníci

Před sezónou bylo slyšet mnoho chvály na to, jak hodně kvalitních útočníků má klub na soupisce. Proto je zklamání z jejich dosavadních výkonů o to větší. Tým prošpikovaný střelci střílí jen necelé dvě branky na zápas. Ztráta Jere Lehtinena v 16-ti utkáních vinou zranění bolela, mnohem více však bolí mizerná střelecká potence klíčových hráčů týmu. Modano zažil nejhorší vstup do sezóny v celé své kariéře, Pierre Turgeon a Scott Young zápasí sami se sebou a střelecká potence ostatních střeleckých es týmu také není bůhvíjak dobrá.

"Naše střelecká potence je dosti mizerná. Chtěli bychom vidět mnohem lepší a vyrovnanější výkony od našich klíčových hráčů."
Dave Tippett, trenér Stars

Obránci

Všichni u Stars věděli, že nahradit Deriana Hatchera a Daryla Sydora nebude lehké. Obranné řady Hvězd dnes postrádají Hatcherův důraz v souboji jeden na jednoho a v první polovině sezóny je rozhodila četná zranění. Příchod Jona Klemma se jeví jako dobrý tah a řada zranění dovolila Tippettovi poznat, že Don Sweeney může být dobrým partnerem pro Sergeje Zubova. Hra dallaských obranných řad by se měla s průběhem času, s tím jak se do týmu budou vracet rekonvalescenti, zlepšovat.

"Jen co budou naše obranné řady opět kompletní, začnou předvádět lepší hru."
Dave Tippett, trenér Stars

Brankáři

Nevyrovnaná hra Marty Turca přispěla značnou měrou k tomu, že Dallas neměl takový start, jaký se od něj očekával. Teď je ale Turco zpátky ve formě z minulé sezóny, kdy byl jedním z horkých adeptů na zisk Vezina Trophy. Aby však Dallas vyhrával i teď, kdy se mu nedaří střílet branky, musí být Turco skutečně excelentní a nepustit v zápase za svá záda více než jednu branku. Turcův náhradník, Ron Tugnutt, i v těch málo zápasech, kdy nastoupil, nepřesvědčil.

"Každý zápas nám Turco dává naději na vítězství. Každý hráč v týmu ví, jakou oporu máme v brance. Svými výkony dovede Turco dodat týmu potřebné sebevědomí."
Dave Tippett, trenér Stars

Speciální týmy

Dallas splnil očekávání pouze při hře v oslabení. Tam patří mezi nejlepší v lize (úspěšnost 87,1 %). V oslabení předvádí Dallas svou typickou hru, je trpělivý, vytlačuje soupeřovy hráče z výhodných střeleckých pozic a nedovolí, aby Marty Turcovi stál někdo ve výhledu. Ale přesilové hry jsou dallaskou noční můrou, a to hlavně při utkáních hraných venku.

"Víme, že špatně zahrávané přesilovky nás připravily o spoustu bodů. Musíme na tom zapracovat."
Dave Tippett, trenér Stars

Trenér

Tippett nechce příliš hovořit o tom, jak pevná je v těchto okamžicích jeho trenérská židle. Zaslouží však ocenit za zlepšenou hru týmu v několika posledních zápasech. Ale to stále nestačí. Stars stále nehrají dobře a pokud si i nadále chtějí zachovat naději na postup do playoff, budou muset všichni v týmu táhnout za jeden provaz. Jakkoli jsou výkony týmu neuspokojivé, zdá se, že Tippettova pozice v týmu je i nadále pevná.

"Jako trenér se skoro vždy pohybujete po sinusoidě. Mou prací a prací ostatního trenérského personálu je dát tým dohromady a co nejrychleji ho přivést na tu správnou cestu - cestu vítězství."
Dave Tippett, trenér Stars

Generální manažer

Doug Armstrong přivedl do týmu Jona Klemma a za výhodných podmínek prodloužil smlouvu s Jere Lehtinenem. Na druhé straně nechal odejít Deriana Hatchera a podepsal dle dnešních měřítek nevýhodné kontrakty se Scottem Youngem a Billem Guerinem. Oba mají ve svých smlouvách klauzuli o neprodejnosti, což Armstrongovi značně svazuje ruce. Nedostatečné trestání bránění ve hře, sekání a ostatních hokejových přestupků ze strany rozhodčích brání hvězdám týmu naplno rozvinout své schopnosti. Občas si Stars neumějí poradit s tvrdou fyzickou hrou soupeře. Na to by měl Armstrong zareagovat a přivést do hráče, kteří umějí hrát tvrdě.

Clekové hodnocení

Nejlepší tým Západní konference z minulé sezóny koketuje s neúčastí ve vyřazovacích bojích. Je zde však i dobrá zpráva: žádnému týmu z Pacifické divize se příliš nedaří a tak to i v polovině sezóny mají Stars na první příčku v divizi blízko. Letošní Dallas se jeví jako tým, který často postrádá motivaci. Jsou chvíle, kdy dokáže neuvěřitelně zabojovat, ale často jsou i takové, kdy tým hraje bez duše, jako by čekal, že tak jako tak musí vyhrát. Bude zapotřebí nezměrného úsilí každého hráče v týmu, aby se věci pohnuly správným směrem.

"Snažíme se dát tým dohromady, semknout hráče více k sobě. Zatím to však jde pomalu."
Dave Tippett, trenér Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288481


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist