Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 2.3. Hladové Hvězdy  Kamil Šamulák

Touha vyhrát divizní titul, sérii playoff, případně Stanley Cup, je často tou nejsilnější hnací silou, která žene tým dopředu. A je mnohem silnější v úspěšných týmech než v těch, které mají volno již od poloviny dubna.

Ryzí touha po vítězství. V NHL je to často věc, která odděluje úspěšné od neúspěšných. Ještě nikdy v této sezóně se nazdály Hvězdy tak odhodlané, tak hladové a tak ochotné udělat cokoli pro vítězství jako teď.

"Náši trenéři od nás vyžadují co možná největší odhodlání v každém zápase. Potřebujeme teď získávat body. Proto je třeba hrát každé utkání na nejméně 110 %."
Don Sweeney, obránce Stars

A že mají trenéři u svých svěřenců úspěch, to potvrzují poslední utkání. Po vítězství 3:1 nad Los Angeles, které ukončilo třízápasový trip po ledech soupeřů, Stars dvakrát vyhráli doma (nad Coloradem a Anaheimem) s celkovým skóre 9:1.

V těchto dvou utkáních prokázali Stars bezesporu větší vůli po vítězství než soupeři. Aktivněji přistupovali k puku, aktivněji bojovali v rozích a v prostoru za brankou, častěji se drali před branku nejen k přímému zakončení, ale i proto, aby se dostali k případným dorážkám.

Podle slov trenéra Stars Dava Tippetta jsou teď hráči mnohem hladovější po úspěchu než v prvních třech utkáních po All-Star Game. V utkáních s Phoenixem a Anaheimem se sice hráči snažili, ale podle jeho mínění ze sebe nevydali vše. Alespoň ne tolik, jako v posledních třech utkáních.

"Nehráli jsme tak, jak jsme mohli (v Anaheimu a ve Phoenixu). Nevydali jsme ze sebe úplně všechno. To je dnes nutnost, pokud chcete vyhrát. Ano, snažili jsme se, ale ne tak, aby to stačilo na vítězství."
Dave Tippett, trenér Stars

Uplynul týden a nastala změna. Stars začali opět vyhrávat a největší zásluhu na tom má dallaská defenzivní vozba a útok vedený Jasonem Arnottem s Billem Guerinem a Brendenem Morrowem na křídlech.

Zmiňovaný útok se postaral během posledních tří utkání o pět gólů -- třikrát Arnott, dvakrát Morrow -- a celkem si do kanadského bodování zapsal 11 bodů. Jejich odvážná a tvrdá hra dělala obráncům soupeře velké problémy a častokrát jim dovolila vytvářet si šance v těsné blízkosti branky. V kombinaci s jejich talentem, silou a odhodlaností je činila neuhlídatelnými.

"Každý musel postřehnout, jak vyjímečné výkony ti tři podávali. Hodně jim pomáhá, že hrají spolu. Když ze sebe vydají vše, hodně těžko se proti nim hraje. Jakmile vám vnutí svou hru, těžko je zastavíte. Soupeři si teď budou muset na ně dávat větší pozor."
Dave Tippett, trenér Stars

Otázky typu: ´Koho proti této lajně nasadíme?´ si teď trenéři protivníků pokládají poměrně často. Jestli počítájí s tím, že proti nim nasadí své nejlepší obránce, bude to znamenat, že proti Modanově lajně s Lehtinenem a DiMaiem na křídlech musí nasadit méně zdatnou obrannou dvojici. A to může být problém. Protože Modanův útok je v poslední době velmi produktivní, ve třech posledních utkáních zaznamenal celkem 10 bodů za pět branek a stejný počet nahrávek. Dallas tak v současné době disponuje dvěma velmi produktivními útoky.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na dallaské obránce.

Nejenže během posledních dvou utkání nedovolili soupeři skórovat více než jednou, oni soupeři nedovolili na branku skoro ani vystřelit. Colorado za celé utkání vyprodukovalo na branku Stars pouhých 16 střel, Anaheim dokonce jenom čtrnáct.

To není špatné. To vůbec není špatné.

"Naši obránci jsou teď ve výtečné formě. Nepouštějí soupeře téměř do žádných šancí."
Dave Tippett, trenér Stars

Ale bez ohledu na úspěchy posledních dní Stars stále potřebují body. Teď ještě rozhodně není čas na plácání se po zádech. Protože i přes skutečnost, že Stars nyní sbírají body, i nadále ztrácejí na vedoucí tým Pacifické divize (San José) čtyři body.

Jestli chtějí Stars v nastoleném tempu pokračovat, musejí zůstat hladový po úspěchu. To je totiž ta jediná cesta k vysněnému cíli - prvnímu místu v Pacifické divizi.

Zajímavosti

  • V posledních 13-ti utkáních mají Stars bilanci 9 výher- 2 prohry- 2 remízi. Pokud sečteme jenom výsledky třetích třetin těchto třinácti zápasů, pak zjistíme, že Stars v nich mají skóre 20:7 a že Marty Turco dovolil soupeřům ve třetí třetině skórovat jenom pětkrát (během této šňůry chytal celkem ve dvanácti zápasech).
  • V případech, kdy Stars skórovali v utkání jako první (celkem 28 utkání), prohráli jenom třikrát - bilance 22 výher- 3 prohry a 3 remízi. V této statistice jsou letos mezi kluby NHL nejlepší.
  • Jestliže Stars dali v utkání alespoň dvě branky, mají následující bilanci 28 výher- 4 prohry- 7 remíz. V uvedených 39 utkáních tedy nasbírali celkem 63 bodů. Pokud skórovali Stars alespoň třikrát (celkem ve 27 případech) mají bilanci 23 výher- 1 prohra a 3 remízy.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288627


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist