Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 21.12. Blake Sloan zpátky v Dallasu  Kamil Šamulák

Blake Sloan

Podle Marty Turca je tvrdá práce nakažlivá. Výkony, které v každém zápase i na každém tréninku podávají hráči jako Rob DiMaio, Jere Lehtinen a Brenden Morrow jsou podle něj tou nejlepší motivací pro zbytek týmu. V pravém křídlu Blaku Sloanovi vidí podobný typ hráče. Hráče, který svou usilovnou prací motivuje k podobným výkonům i ostatní. A nejsou to jen planá slova, Turco totiž Sloana dobře zná ze společného působení v hokejovém týmu michiganské univerzity.

Společně s výše zmíněnými je tak Blake Sloan dalším hráčem, který by měl svým příkladem vést k větší aktivitě i ostatní. Tvrdá práce, jak to tak vypadá, se brzy stane cejchem dallaského týmu.

Sloanova cesta zpátky do Dallasu však nebyla přímočará. Blake načal sezónu v AHL, v týmu Grand Rapids, kde si v sedmi utkáních připsal do kanadského bodování 6 bodů. Pak si ho vyhlédl Detroit a nabídl mu smlouvu. Zároveň ho však umístil na waiver listinu, odkud si ho po dvou dnech stáhlo vedení Stars. Takže Blakeovo působení u Rudých křídel mělo vpravdě jepičí život.

"Nepřináší jen tvrdou práci, přináší také zodpovědnost. Jsou zápasy, kdy je třeba bojovat usilovněji než jindy a hráči jako on dovedou svým výkonem strhnout ostatní. Blake Sloan je podobným typem hráče jako DiMaio
či Morrow. Ti také odehrají každé střídání na sto procent a nabádají tím ostatní v týmu, aby pracovali stejně tvrdě. Krásně jste to mohli pozorovat, když se do týmu vrátil Jere. Ten rozdíl v nasazení celého týmu byl nepřehlédnutelný.

Podobné to bude s Blakem. Každý zápas, v každý čas hraje naplno. Myslím, že do týmu skvěle zapadne. Můžeme být rádi, že je zpátky. Může nám hodně pomoci"

Marty Turco, brankář Stars

Sloan, který v dresu Stars zažil oba poslední postupy do finále Stanley Cupu (v roce 1999 se společně s týmem mohl radovat z jeho zisku), nebyl nikdy draftován a to i navzdory tomu, že už na univerzitě v něm mnozí spatřovali hráče, který by mohl uspět i v NHL.

Do NHL se dostal Blake Sloan právě přes Dallas. Bylo to ještě v době, kdy současný trenér Stars Dave Tippett trénoval v Houstonu. Právě tam se jednoho dne objevil Bob Gainey, dnes již bývalý generální manažer Stars, aby sledoval utkání mezi farmou dallaského klubu a Houstonem a viděl tak v akci hráče dallaské rezervy.

Ale byl to hlavně Sloan, na kterého Gainey upíral v utkání svůj zrak. Tak moc ho zaujal svým výkonem.

"Bob volal hned následující den a řekl, že mají zájem ho okamžitě podepsat."
Dave Tippett, trenér Stars

Sloan se nestal miláčkem dallaského publika díky svým statistikám, ty nijak zářné nejsou. Respekt si vybudoval především tvrdou prací na ledě a kurážností, která u hráče jeho parametrů (178 cm, 89 kg) není zrovna obvyklá.

"Jeho hra se vyznačuje velkou houževnatostí. Dokončuje každý bodyček, je rychlý, má dobrý pohyb, hraje nebojácně."
Dave Tippett, trenér Stars

Sloan se připojil k týmu před prvním utkáním jejich tripu po západním pobřeží Spojených států. Poprvé se tak v sestavě Stars objevil už v utkání proti losangelským Králům.

Mnoho hráčů ze současného kádru Stars se se Sloanem potká vůbec poprvé. Avšak ti, co ho již znají z jeho dřívějšího působení u Stars, dobře vědí, co od něj mohou očekávat.

"Umí tým vždy dobře naladit svým zápalem pro hru. Je tím typem hráče, který nemá daleko k tvrdé, fyzické hře. Hráčem, který na sobě neustále pracuje a pokaždé hraje na sto procent. Pokaždé odevzdává týmu maximum."
Richard Matvichuk, obránce Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 307591


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist