Aktuality

Stu Barnes ukončil kariéru, Dallas ale neopouští

Stu Barnes

Po šestnácti letech strávených v NHL se kanadský veterán Stu Barnes rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru. V Dallasu strávil celkem pět sezón, ovšem pověšením bruslí na hřebík pro něj služba u týmu Hvězd neskončila. Od nové sezóny celek z Texasu povede jako asistent hlavního kouče Davea Tippetta.

Sedmatřicetiletý bývalý centr podepsal s klubem dvouletou smlouvu. Má být náhradou za v květnu odešlého Ulfa Dahléna, jenž se vrátil do rodného Švédska trénovat.

„Jsme nadšeni, že se Stu připojí k našemu trenérskému personálu. Během své hráčské kariéry se choval vždy úplně profesionálně a to jak na ledě, tak i mimo něj. Byl typem hráče, jehož jste si dokázali později představit i jako trenéra.“
generální manažer Stars Les Jackson

Spolu s tímto oznámením vedení Stars vydalo informaci o prodloužení dosavadních jednoletých smluv s asistenty hlavního trenéra Rickem Wilsonem a Markem Lambem. Oba budou na dallaské lavičce působit až do sezóny 2010/11.

Stu Barnes prostřídal během své kariéry celkem pět různých dresů týmů NHL. V lize debutoval během ročníku 1991/92, coby hráč dnes již neexistujícího klubu Winnipeg Jets. Tímto celkem byl také v roce 1989 draftován z celkově 4. pozice.

Od Jets poté putoval přes Floridu a Pittsburgh až do Buffala, s nímž se v roce 1999 probojoval do finále Stanleyova poháru. Se svým týmem ale legendární trofej nezískal, jeho pokořitelem se symbolicky stal právě Dallas, do kterého přestoupil v rámci výměny v roce 2003.

Barnes odehrál v NHL celkem 1 136 zápasů základní části, v nichž nasbíral dohromady 597 kanadských bodů (261+336). V play-off, jehož letošní závěrečnou část díky smolnému zranění neodehrál, pak celkově nastoupil k 116 utkáním a získal celkem 62 bodů (30+32).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *