Matthew Barnaby ukončil kariéru

Matthew Barnaby

Matthew Barnaby včera oznámil konec kariéry. Po 14 letech působení v NHL se tento čtyřiatřicetiletý veterán rozhodl, že už dál nebude riskovat své zdraví. V poslední době totiž často řešil závažné zdravotní problémy.

Ty vyvrcholily 9. ledna 2007 šarvátkou s Joshem Grattonem (Dallas hostil Phoenix Coyotes). Barnaby tehdy utrpěl otřes mozku a navíc přestal na 45 minut vidět na levé oko. Od tohoto incidentu už do žádného dalšího zápasu nezasáhl. S každým novým zraněním hlavy by totiž hrozilo, že by o zrak přišel už nenávratně.

„Když jste mladší, tak se staráte jen o sebe. Teď mám ale rodinu, dvě děti a právě jim chci věnovat dalších 20 či 30 let svého života. S tím, co se mi stalo, bych už dále nemohl hrát tak, jako dosud. Myslím si, že toto rozhodnutí bylo pro mě a mou rodinu tím nejlepším možným řešením.“
Matthew Barnaby

Tento kanadský křídelní útočník byl draftován v roce 1992 jako 4. volba Buffalo Sabres (83. celkově). V NHL odehrál v dresu Buffala Sabres, Pittsburghu Penguins, Tampy Bay Lightning, New Yorku Rangers, Colorada Avalanche, Chicaga Blackhawks a Dallasu Stars celkem 834 zápasů základní části, připsal si 300 bodů (113+187), 2.562 trestných minut a 5 kladných bodů do tabulky +/-.

V play off pak nastoupil za Buffalo, Pittsburgh a Colorado k 62 zápasům, v nichž nasbíral celkem 22 bodů (7+15), 170 trestných minut a 5 kladných bodů do „tabulky pravdy“.

„Byla to skvělá kariéra. Častokrát jsem se bavil, mám hodně pěkných vzpomínek. Jediné, co mě mrzí je, že jsem nikdy nevyhrál Stanley Cup.“
Matthew Barnaby

Do týmu Hvězd přišel z Chicaga jako jedna z posil před sezónou 2006/2007. V té ale nakonec nastoupil jen k 39 zápasům základní části, vstřelil 1 branku a u 6 asistoval.

Matthew Barnaby byl všestranným hokejistou, který uměl chytře přihrát a dokázal i dobře bránit. Fanoušci si jej však budou pamatovat jako tvrdého hráče s velkou vášní pro šarvátky. V sezóně 1999/2000 se dokonce pobil se svým kamarádem Robem Rayem, s nímž ještě den předtím společně večeřel.

Z lidské stránky je ovšem Barnaby velmi přátelským člověkem, což mimo jiné dokazuje i to, že byl během své kariéry jedním z nejochotnějších hráčů NHL, kteří novinářům poskytovali rozhovory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *