Aktuality

Willie Desjardins jmenován novým asistentem trenéra, Stu Barnes o rok prodloužil

Stars se rozhodli provést změnu mezi trenéry, která by více odrážela současné směřování klubu. Novým asistentem namísto odchozího Andyho Mooga byl dne 13. 7. 2010 jmenován Willie Desjardins. Stars dále oznámili, že stávající asistent trenéra Stu Barnessmlouvu o rok prodloužil.

„Jsme nadšení, že naši trenérskou družinu posílí Willie Desjardins. V Medicine Hat se mu výjimečně dařilo, strávil tam skoro celé desetiletí. To, že umí vyhrávat a jeho pozitivní přístup, to pro naši organizaci hodně znamená. Pomůže nám v úsilí dostat se zpátky do playoff.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

53letý Willie Desjardins strávil posledních 8 sezón jako hlavní trenér klubu the Medicine Hat Tigers (WHL) a od roku 2005 působil zároveň i jako generální manažer tohoto klubu. V roce 2003 a 2004 získal titul WHL. V roce 2007 se dostal do finále, tentokrát ale úspěšný nebyl.

Coby asistent trenéra působil také u kanadské juniorské reprezentace, se kterou v roce 2009 získal zlatou medaili. V roce 2010 byl jmenován jejím hlavním trenérem, Kanada na posledním mistrovství získala stříbro.

Šestkrát během jeho působení skončili the Medicine Hat Tigers mezi třemi nejlepšími kluby soutěže v počtu vstřelených branek. Jeho celková bilance 333 výher, 182 proher a 61 zápasů s jedním bodem hovoří za vše. V playoff pak zaznamenal 65 výher a 43 proher. Pokaždé během jeho působení (když byl trenérem od počátku sezóny) postoupili the Medicine Hat Tigers do playoff. Klubem prošli hráči jako je třeba Cam Barker, Joffrey Lupul či Darren Helm.

Stu Barnes zůstává

39letý Stu Barnes už u Stars pracuje dva roky coby asistent trenéra. Stará se především o útočníky a přesilovou hru klubu z Dallasu.

„Stu je důležitou součástí naší trenérské družiny, jsme rádi, že tu i nadále zůstane.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Barnes byl po skončení sezóny bez smlouvy. Ta nová mu tak zaručuje setrvání v klubu jen pro nadcházející sezónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *