Aktuality

Scott Glennie podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se Stars

Scott Glenniebyl Hvězdami draftován loni v prvním kole draftu z celkově osmé příčky. Stars v něm vidí veliký potenciál, proto snad nikoho nepřekvapí, že s ním 13. července podepsali tříletou nováčkovskou smlouvu.

„Jsme rádi, že jsme se se Scottem domluvili. Je to technický hráč, který během poslední sezóny udělal veliký krok kupředu. V průběhu jeho přibližování se k NHL od něj očekáváme velké věci.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

19letý Scott Glennie strávil uplynulou sezónu v dresu the Brandon Wheat Kings (WHL). V 66 zápasech si připsal celkem 89 bodů za 32 branek a 57 asistencí. Připsal si 50 trestných minut. V playoff potom v 15 zápasech zaznamenal dalších 10 bodů za 3 góly a 7 nahrávek.

185 cm vysoký a 84 kg vážící pravé křídlo odehrálo za the Wheat Kings v posledních 3 sezónách celkem 182 zápasů. V nich si tento Kanaďan připsal 217 bodů, z toho 86 za vstřelené branky a 131 za nahrávky. V posledních dvou sezónách skončil v bodování soutěže v první třicítce. V sezóně 2007/2008 pak skončil pátý v bodování nováčků. V posledních 2 sezónách navíc svému týmu pomohl dostat se do finále konference, ve 33 zápasech playoff vstřelil 7 branek a na 22 dalších nahrál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *