Aktuality

Jere Lehtinen definitivně ukončil kariéru

26.01.2011Ačkoli se Jere Lehtinen mohl vrátit a ještě rok hrát za Dallas Stars, zdravotní problémy mu nakonec nedovolily se letošní sezóny zúčastnit. Nabídka roční smlouvy byla ale až do poslední chvíle na stole. Pravý křídelní útočník dallaských Hvězd se však nemohl zbavit dlouhotrvajících zdravotních problémů, které pokazily jeho poslední sezóny v NHL, a tak se 8. prosince rozhodl, že definitivně ukončí svoji kariéru v NHL.

„Vzpomínky, které mám na všechny ty roky v Dallasu, nebudou nikdy zapomenuty a vždy si budu velmi cenit toho, že jsem kariéru ukončil tam, kde jsem ji žačal.“
legenda Stars Jere Lehtinen

37letý Jere Lehtinen odehrál v NHL celkem 14 sezón. Za Dallas Stars odehrál celkem 875 zápasů s bilancí 243+271 a 210 trestných minut. V playou nastoupil celkem ke 108 zápasům, ve kterých vstřelil 27 branek a na 22 dalších přihrál. Dostal také 12 trestných minut. V roce 1999 vyhrál se Stars Stanley Cup, když se asistencí podílel na vítězné brance Bretta Hulla v šestém a rozhodujícím finále s Buffalem.

Zajímavosti

Mezi všemi hráči, kteří prošli klubem Dallas Stars/Minnesota North Stars je nejlepší v bilanci +/- se 176 kladnými body.

Je třetí v počtu odehraných zápasů za tento klub s 875 zápasy.

Je třetí v počtu vítězných branek (37).

Je čtvrtý v počtu odehraných zápasů v playoff (108).

Je jediným finským hráčem, který vyhrál Stanley Cup a zároveň získal zlatou medaili na MS v ledním hokeji.

3x získal Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka. Pouze 4 hráči v historii NHL získali tuto trofej 3x a více. Nominován na ni byl 6x.

Zúčastnil se 5 olympiád. V roce 1994, 1998 a 2002 získal bronzovou medaili, v roce 2006 stříbrnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *