Aktuality

Jere Lehtinen Hvězdou i v dalším roce

Jere Lehtinen

Už to pomalu vypadalo, že se zkušený finský útočník Jere Lehtinen po uplynulé sezóně rozloučí s aktivní hráčskou kariérou (důvodem měly být neustálé zdravotní potíže), nakonec se však den před otevřením trhu s volnými hráči objevila oficiální zpráva o tom, že s Dallasem podepsal novou smlouvu.

„Jsme strašně rádi, že s námi Jere Lehtinen bude ještě jednu další sezónu. Již mnoho let platí, že je jedním ze základních stavebních kamenů naší organizace a my si myslíme, že nám bude jeho kvalita prospěšná i nadále.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Nová jednoletá smlouva Lehtinenovi zaručí 1,5 milionu dolarů. V případě, že odehraje ve smlouvě blíže určený počet zápasů a kol v play-off, vydělá si 1 milion navíc. Do platového stropu se však rovnou započítá součet obou hodnot, tedy 2,5 milionu dolarů a tak to zůstane až do doby, kdy bude stoprocentně jisté, že hráč na finanční bonus už určitě nebude moci dosáhnout.

Jere Lehtinen si během své kariéry vysloužil pověst nejlepšího defenzivně laděného útočníka. Jeho kvality ostatně potvrzuje i trojnásobný zisk Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího hráče NHL. V minulém ročníku nastoupil do 48 utkání, zbylých 34 absentoval vinou zranění. Během této doby nastřílel 8 branek a připsal si 16 asistencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *