Aktuality

Lehtinen i Hagman zůstávají

Dne 14. 6. 2006 Stars oznámili, že využili své možnosti a uplatnili na útočníka Jere Lehtinena opci pro sezónu 2006/2007 a že podepsali novou dvouletou smlouvu s útočníkem Niklasem Hagmanem.

Opce na Jere Lehtinena byla uplatněna již 18. května, ale zveřejněna byla až nyní. Lehtinen si tak v příští sezóně vydělá 2,774 milionu dolarů. Do platového stropu však bude započítána částka 3,04 milionu dolarů.

„V deseti sezónách, které za Dallas Stars odehrál, dokázal, že svou tvrdou prací a vyrovnaností výkonů je platným hráčem. Tvrdou prací na ledě vede celý tým a jsme moc rádi, že se nám ho pro příští sezónu podařilo podepsat.“
GM Stars Doug Armstrong o Jere Lehtinenovi

32-letý Jere Lehtinen si v sezóně 2005/2006 vytvořil osobní maximum v počtu odehraných zápasů (80), v počtu vstřelených branek (33), v počtu přesilovkových gólů (14) a v počtu vítězných gólů (6).

26-letý Niklas Hagman byl do Dallasu vyměněn z Floridy v průběhu poslední sezóny. Většinu zápasů odehrál ve třetí útočné formaci. V následujících dvou letech si vydělá vždy 675.000 dolarů, přičemž letos pobíral plat ve výši 648.318 dolarů.

„Niklas Hagman svou dravostí a dobrou hrou při oslabení dokázal do našeho týmu zapadnout. Doufáme, že ve svém vývoji bude i nadále pokračovat.“
GM Stars Doug Armstrong

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *