Aktuality

Niklas Hagman se stal Hvězdou

Dres s číslem 15 a hvězdou na prsou už má od pondělí opět svého majitele. Od výměny Jamie Langenbrunnera do New Jersey Devils toto číslo dresu nikdo nenosil, až nyní finský křídelní útočník Niklas Hagman, nová posila Dallas Stars. Šestadvacetiletý Niklas Hagman byl do Dallasu vyměněn z Floridy, a to za výběr v sedmém kole draftu roku 2007.

Jeho předností je především rychlost, tvrdá práce a univerzalita. Je schopen hrát v přesilovkové formaci, stejně tak v oslabení. Nebojí se fyzického kontaktu a v každém střídání ze sebe vydá maximum. Nikdy však nebyl schopen naplnit očekávání, která do něj byla u Panthers vkládána poté, co jej Florida draftovala ve 3. kole draftu roku 1999 jako 70. v celkovém pořadí.

Mathias Tjärnqvist do Iowy

Nadšen z jeho výměny rozhodně nebude Mathias Tjärnqvist, který byl díky jeho angažování poslán do farmářského týmu Stars, do Iowy. Ve 12 zápasech letošní sezóny totiž nedokázal v dresu Stars bodovat. Naopak nadšení budou čtyři finští útočníci, kteří již v dresu Stars působí. Jen podotýkám, že Niklas Hagman se narodil ve finském Espoo, stejně jako Jere Lehtinen. Na loňském Světovém poháru hrál Hagman ve formaci vedené Niko Kapanenem.

Niklas Hagman v této sezóně pobírá plat ve výši 648.318,- amerických dolarů a po skončení aktuální sezóny se stane omezeným volným agentem.

Letos odehrál za Pantery 30 zápasů, ve kterých zaznamenal 2 góly a 4 přihrávky, hodnocení +/- zakončil na 8 záporných bodech. Vyloučen byl jen jednou.

Celkem odehrál v NHL 263 zápasů, ve kterých vstřelil 30 branek, u 50 asistoval a připsal si také 52 trestných minut.

Měl by nastoupit již v zítřejším zápase proti Buffalu, a to ve čtvrtém útoku. Trenér Stars Dave Tippett chce totiž ponechat stejné složení prvních tří útoků, jako tomu bylo v úspěšném zápase proti Torontu.

Stars budou ještě nakupovat

Dle vyjádření generálního manažera Stars Douga Armstronga posilování týmu ještě nekončí. Stars se před březnovou uzávěrkou přestupů poohlédnou po zkušeném obránci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *