Q & A s Mattiasem Norströmem

Rozhovor ze 7. března 2007

Na otázky reportéra dallasstars.com odpovídal bývalý kapitán LA Kings a nejnovější posila Dallas Stars, švédský obránce Mattias Norström.

Výměna se uskutečnila jen pár minut před uzávěrkou přestupů. Byla pro Tebe překvapením? A věděl jsi o tom, že bys mohl být vyměněný?

Během toho přestupového dne jsem měl telefon, ve kterém jsem byl o možnosti mé výměny informován. Nicméně vyměněn jsem byl až na poslední chvíli. Dozvěděl jsem se o tom až ve tři hodiny východního času. Když je hráč vyměněný, tak chvilku trvá než si to uvědomí. Řekl bych, že nejzajímavější bylo to období, kdy jsem si říkal „Kampak jdu?“, následující hodina byla ve znamení potřásání rukou, kdy mi lidé děkovali za ty odehrané roky a loučili se se mnou. Poté jsem už byl jen nadšený z toho, kam jdu. Takže během krátké chvíle se moje pocity změnily o 180 stupňů.

V LA sis už udělal jméno a zabydlel se tam, co bylo na výměně do nového klubu největším problémem?

Rodina. Vše ostatní jsem v rychlosti zvládnul. Jasně, byl jsem oddaný jedné organizaci po mnoho a mnoho let, ale v tom problém nebyl. Jedinou těžkou věcí prozatím bylo sbalit si pár věcí, odjet od rodiny a nechat ji tam.

Kapitánem Kings jsi se stal v roce 2001. Co je na funkci kapitána v klubu NHL nejdůležitější?

Nezměnit se. Kapitánem se staneš z nějakého důvodu, ať už je jakýkoliv. Můžeš být vokálním lídrem, nebo jsi třeba tichý typ, ale vedeš ostatní svým příkladem na ledě anebo můžeš být spojnicí mezi mladými a staršími hráči. Je tu spousta důvodů, ale ať je důvod toho kapitánství jakýkoliv, důležité je nezměnit se. Důležité je nezkoušet dělat věci jen proto, že je dělá nějaký jiný kapitán, tedy za předpokladu, že to není ve tvé povaze. Protože pokud to totiž v povaze nemáš, nemůžeš uspět.

Proti Dallas Stars jsi nastoupil celkem v 54 zápasech. Co si o tomto klubu myslíš? A co si myslíš o letošním týmu? A je těžké být vyměněn do týmu divizního rivala?

O Dallas Stars jsem si vždycky myslel, že je to velmi silný tým, a to již delší dobu. Řekl bych, že v době, kdy jsem proti nim hrál těch 54 zápasů, tak téměř vždy byli v tabulce před námi a rok co rok bojovali o Stanley Cup. A to se nezměnilo ani letos. Když se podíváte na tabulku, tak uvidíte, jak dobře Hvězdy letos celou sezónu hrají. A když se podíváte na kádr, který tu je, tak je jasné, že jejich jediným možným cílem je Stanley Cup.

Který hráč Stars se nejhůře brání?

Během těch let to byl a pořád je Mike Modano. Hodně často jsem proti němu býval nasazován. Mike má hodně zbraní, které proti vám může použít, například rychlost a bleskovou střelu.

Jsi popisován jako hráč, který hraje rád tvrdě do těla a nebojí se hitovat. Je tento popis správný?

Jo, to je přesně hra, kterou hraji a kterou, jak doufám, budu hrát i tady.

Již dříve jsi hrál s Philippem Boucherem, Sergejem Zubovem, a Dave Tippett byl asistentem trenéra v LA. Co si o těchto starých známých myslíš?

Jasně, že je to fajn. „Bouch“ je osobou, kterou znám v týmu nejvíc a je super. Byl prvním hráčem Stars, který se mi po výměně ozval. Myslím si, že u staršího hráče nehraje známé prostředí takovou roli jako u hráče mladšího, pro kterého by mohlo být hodně důležité, že kolem sebe vidí známé tváře. Je legrační, jak to teďka v lize chodí. Proti některým hráčům jsem odehrál hodně zápasů a když se s nimi pak setkám, tak se takovým těm žabomyším válkám na ledě společně zasmějeme. Pro mě, jako pro staršího hráče, není zase až tak důležité mít kolem sebe známé tváře. Od té doby, co jsem tu se o mě starají na velmi vysoké úrovni, takže ten přechod byl v pohodě.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *