Rozhovory

Q & A s Jasonem Arnottem

Rozhovor z 5. května 2006

Partnerem k rozhovoru byl reportérům DallasStars.com centr Jason Arnott, který se po této sezóně stane volným hráčem bez omezení..

Jsi u Stars už čtyři sezóny. Co se Ti zde nejvíce líbilo?

Máme tady skvělou partu hráčů a výborné trenéry a organizace se o nás stará jako žádná jiná v lize. Fanoušci jsou skvělí a Dallas je výjimečné místo k žití. Je to pravděpodobně to nejlepší místo, kde se hraje NHL.

1. července se můžeš stát neomezeným volným hráčem. Co si o této možnosti myslíš?

Momentálně nevím, co si o tom mám myslet. Já i má žena to tu máme rádi a naše první volba by byla zůstat u této organizace i nadále. Nicméně hokej je business, a tak nikdy nevíte, kde skončíte. Z toho, co jsem řekl ale vyplývá, že bych tu moc rád zůstal.

Máš nějaký plán, jak strávit léto?

Mám v úmyslu odjet na nějakou dobu s kamarády do Colorada si zarybařit. A poté asi budeme jen tak odpočívat na mé chatě v Ontariu.

Měl jsi několik dnů na to zamyslet se nad Vašim účinkováním v playoff. Co si o brzkém vyřazení Stars myslíš?

Můžeme pro to najít spoustu výmluv, například že jsme před playoff nebyli dostatečně rozjetí, protože před koncem základní části již nebylo o co hrát. Myslím, že jsme proti Coloradu hráli hodně usilovně, ale puk se k nám v tu pravou chvíli neodrážel. Závěr je ale ten, že jsme nevyhráli a to bolí.

Základní část se Ti hodně povedla, stejně tak celému týmu. Je zde něco na čem můžete v příští sezóně stavět?

Určitě, můžeme stavět právě na té základní části. Když jsem byl vyměněn do New Jersey, tři roky jsme byli jedním z nejlepších týmů v lize, ale vždy jsme z playoff brzy vypadli, než se nám nakonec podařilo vyhrát. K zisku Stanley Cupu je třeba mít dobrý základ, skupinu klíčových hráčů vítězného týmu. Myslím, že tohle všechno tu už máme. Jen tak pro nic za nic jsme nezískali těch 112 bodů v základní části. Navzdory tomu zklamání z playoff jsme schopni dát se znovu dohromady pro příští sezónu.

Jak na Tebe zapůsobil návrat fanoušků k NHL a speciálně k Dallasu po té roční výluce?

Ano, byl jsem skutečně ohromený. Věděl jsem, že základna fandů v Dallasu roste a že se tito fandové vrátí, ale netušil jsem, že to bude tak rychle. Když se podíváte po NHL na některé týmy z konce tabulky, tak uvidíte, jak moc rádi uvítali návrat hokeje.

Kdo vyhraje na Západě a kdo vyhraje Pohár?

Momentálně nevím. Nemůžu říci, že jeden tým bude dominovat nebo jeden tým, že to vyhraje, protože všechny ty týmy jsou hodně vyrovnané.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *