Rozhovory

Q & A s Marty Turcem

Rozhovor ze 14. července 2006

Reportérům DallasStars.com se tentokrát zpovídal gólman Dallas Stars Marty Turco.

Co děláš celé léto?

Odjel jsem do nového domu v Metroplexu a poté jsem se vrátil do nádherného Sault Ste. Marie, abych zde strávil nádherné léto s Kelly a s dětmi. Chystám se také na charitativní golfový turnaj a nedávno jsem ukončil návštěvu schůzek NHLPA ve Whistleru, v Britské Kolumbii. Kromě toho také trénuji a připravuji se na sezónu 2006-07.

Co si myslíš o nových posilách, o Jeffu Halpernovi, Darrylu Sydorovi a Matthew Barnabym?

Všechny tyto posily jsou pro náš klub skvělé. Vždycky je třeba začít tam, kde jsme byli, když jsme prohráli, což je těžké, nicméně musíme se pohnout kupředu a tito hráči byli dobře vybráni. Už jenom jméno Darryla Sydora vnáší do mé tváře úsměv. On je skvělý chlap a výborný člověk. Jako brankář s ním rád komunikuji a líbí se mi to vzrušení, které znovu do naší hry přinese. Co se týká Jeffa Halperna, zatím měl velmi vyrovnanou kariéru. Poprvé jsem proti němu hrál v roce 1998, kdy hrál za Princeton a já za Michigan. Je skvělou posilou a na ledě zvládne cokoli. V příští sezóně od něj budeme hodně očekávat. Co se týká Matthewa, myslím si, že se hodně lidí domnívá, že je tak trochu blázen. Ve skutečnosti je to charakterní chlap, který bude na ledě tlačen k zodpovědnosti a zároveň bude ty nezodpovědné držet mimo led.

Jak těžce jsi snášel to poslední vyřazení z playoff?

Bylo určitě neočekávané, rychlé a taky zničující. Podíváme se zpátky na to, v čem je možné se zlepšit a poučit se z toho. Bude to pořád čerstvé, neboť tentokrát tu není mezi playoff a začátkem základní části lockout a rozhodně to lze označit za neúspěch. Vracíme se zpět už jako nový tým a budeme se snažit se pomstít za to, co se stalo. Nebudeme měnit naše vyhlídky jen kvůli tomu, co se v minulé sezóně stalo. Pro mě to znamená nechat na ledě všechno. Duben nemohl přijít dříve, já si ale budu užívat ten proces budování nového týmu během celé sezóny.

Co bylo pro Tebe osobně po tom vyřazení nejtěžší?

To, že vím, že ten výsledek mohl být lepší. To, co mě bolí ze všeho nejvíc je to, co jsem neudělal pro své spoluhráče. Bylo těžké se dívat do tváří hráčů, protože jsem tam chtěl pro ně být. Nehrál jsem tak dobře, jak to umím, a to bylo těžké, protože z tváří hráčů bylo vidět to zklamání. Od loňského týmu jsme čekali více, ale rozhodně to nebude důvod pro to, aby nás to nějak svazovalo. Spíše nás to bude motivovat. Těšíme se na tu výzvu, která tu před příští sezónou před námi leží.

Mluvil s Tebou Dave Tippett po sezóně? A co Ti říkal?

Mluvil se všemi a když jsme mluvili spolu, tak zklamání bylo na vidět na nás obou. Hodně jsme toho od sebe navzájem očekávali a stejně tak od našeho týmu. Pokud je něco, co můžeme dělat lépe, cokoli co se týče týmu, budeme se maximálně snažit, aby se to zlepšilo. U mě jde o to, aby hrál se sebedůvěrou a hrál po celou sezónu a zejména v playoff.

Co mohou fandové od Tebe a od Dallas Stars v následující sezóně čekat?

Fandové mohou očekávat více semknutý tým než tomu bylo v posledních letech. Vždycky jsme tady měli dobré hráče, nicméně v příští sezóně tu budeme mít tým, který bude ve výkonech více vyrovnaný, jako tým více vyvážený a s větší pracovní morálkou. Bude to skvělá týmová práce a budeme potřebovat úplně každého k tomu, abychom byli úspěšní. Fandové uvidí tým, který bude růst od počátku sezóny až do jejího konce.

Co říkáš na to, že se v lednu bude v Dallasu konat All-Star Game?

Pro město to hodně znamená. Je to pro něj vyznamenání. Je to zasloužené a přinese to do Dallasu velkolepé oslavy a skvělou atmosféru. Lize se dostane srdečné a laskavé texaské pohostinnosti, která pomůže tomu, aby tato All-Star game byla tou nejlepší, kterou kdy svět viděl. Budu moc šťastný, pokud se jí budu moci zúčastnit. Ať už to dopadne tak či onak, bude to nádherných pár dnů a lidé uvidí, jak se hra vyvinula od provinčního hokeje až ke Stars a že Dallas je hokejové město. Moc se těším na to, až se to sem všechno sjede a na to, co budou říkat, až bude po všem.

Kdy se vracíš do Dallasu k přípravě na sezónu?

Vrátím se v půlce srpna, abych se zabydlel ve svém novém domě. Budu tam tak tři až čtyři týdny před začátkem kempu, abych mohl dokončit trénink a začal bruslit, abych byl na novou sezónu připraven. Užiji si ještě texaského tepla, pak se s dětmi zabydlíme, začnu pracovat a plánovat, co se asi tak od září do června všechno stane. Mám to už v hlavě, nicméně až se vrátím do Dallasu, chci, aby nadcházející sezóna byla pro mě tou nejsladší v kariéře.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *