Q & A s Ericem Lindrosem

Rozhovor z 19. července 2006

Reportérům DallasStars.com se tentokrát zpovídala nová posila Stars, kanadský centr Eric Lindros.

Smlouva už je podepsaná, co si tedy myslíš o svém působení u Stars?

Jsem nadšený z toho, že jdu právě do Dallasu. Když se na tu organizaci a na hráče podíváte, tak zjistíte, že je to skvělá organizace snad pro každého hráče. Vítězství se pro Stars stalo již tradicí. Bavil jsem se s několika hráči, kteří tu v minulosti hráli (Arnott, Belfour, Dimaio-pozn. redakce), někteří dokonce i minulou sezónu, a všichni mi řekli spoustu pěkných věcí, ať už o organizaci či městě.

Jaké jsou Tvoje dojmy z Dallasu a z celkové vybavenosti zázemí pro hokejisty poté, co jsi Dallas, ještě coby volný agent, minulý týden navštívil?

To zázemí je úžasné. Tréninková hala je nádherná a má všechno, co je třeba. Mám to tu rád. Cestu do Dallasu a American Airlines Center si v kalendáři po vydání rozpisu zápasů zakroužkujete. Má skvělou atmosféru, fandy a je to parádní místo pro hokej. Samozřejmě, že tady dole je teplo, na tyhle teploty kolem 38 stupňů Celsia v letních dnech si člověk musí zvyknout, ale jsem si jistý, že to bude OK.

Jaký máš vztah s hlavním trenérem Stars Davem Tippettem?

Tip a já jsme společně hráli v roce 1992 v kanadském národním týmu na olympijských hrách, dařilo se nám a skoro jsme získali zlato. Následující rok (1992-93) ve Philadelphii jsme byli součástí slabšího týmu, nicméně jsme se téměř dostali do playoff, takže jsem zde získal i nějaké pozitivní zážitky. Vždycky jsou tu určití hráči nebo lidé, o kterých už když je potkáte, tak víte, že jednoho dne budou dobrými trenéry a Dave byl určitě jedním z nich. Hrál jsem taky s Craigem MacTavishem, oba dva byli schopní tu hru vnímat, analyzovat a užívat si ji. Těším se na opětovnou spolupráci s Davem.

Co budeš posuzovat za úspěšnou sezónu pro sebe a pro Dallas Stars?

Úspěch pro mě přichází tehdy, když je úspěšný tým. Tento tým má na to, aby měl hodně dobrou základní část, zůstal zdravý, dostal se před koncem základní části do tempa a poté hrál naplno v playoff. V playoff pak chceme navázat na to, čeho jsme dosáhli během základní části. Podle výsledků týmu v playoff se pak hodnotí, zda-li byla sezóna úspěšná a výhoda domácího ledu je určitě důležitá. Myslím si, že v playoff je to o tvrdé práci a je super hrát s podporou svých fandů.

Máš nějaké plány, jak pozvednout vlastní hru, aby z ní ve výsledku těžil celý tým?

Plánuji, že po příjezdu na sobě začnu makat. Doufám, že na ledě dostanu hodně minut, pomohu při hře v oslabení a ulevím tak ostatním lajnám co se týče střílení gólů. Nebudu se zaměřovat jen přínos směrem dopředu, ale budu hrát i spolehlivě dozadu, budu mít na starosti i naši obranou třetinu.

V New York Rangers jsi hrál s Matthew Barnabym a dařilo se Vám spolu, co o něm jako o hráči můžeš říct?

Barnaby je charakterní člověk. Přináší do hry určitý náboj a jeho dovednosti jsou mnohem větší než za jaké mu až do teď byly přiznány zásluhy. Dokonce ani on sám v ně nevěří tak, jak by si asi zasloužil. Umí hrát hokej. Je to odvážný chlapík a je nedílnou součástí týmu, který chce být úspěšný. Fandové Stars budou rádi, že ho mají v týmu, to Vám můžu slíbit.

Jaký máš vztah s bývalým gólmanem Stars Edem Belfourem a co Ti o Dallasu a Stars řekl?

Eddie do hry určitě přináší odhodlání a soustředění. Vždycky víte, že odvede tu nejlepší práci, přestože byl v minulé sezóně sužován zraněními. Mluvil jsem s Eddiem i o Dallasu a on mi řekl o městě samé skvělé věci, stejně tak i o fanoušcích a organizaci. Taky mi řekl spoustu úžasných věcí o Marty Turcovi, na kterého se těším, až si s ním zahraji. Eddie si to tady v Dallasu skutečně užíval a vysvětlil mi, jak super je toto místo nazývat domovem.

Kromě toho, že ses stal volným agentem, co jsi před tím v létě dělal?

Tak, bylo to několik napjatých týdnů, kdy jsem se rozhodoval, kde budu hrát. Pobýval jsem v Torontu, pár hodin severně od Toronta mám totiž u jezera chatu, takže je skvělé sem nahoru jezdit na prodloužené víkendy. Užil jsem si vyjížděk po jezeře, rybaření a grilování s přáteli. Měl jsem čas trochu odpočívat a nyní se připravuji na dřinu nadcházející sezóny. Tento týden strávím pár dní s J.J. McQueenem (dallaský kondiční trenér), aby mi pomohl se vypracovat, nemůžu se dočkat, až se do toho dám.

Je nějaká věc z Tvého soukromí, která by většinu fandů překvapila?

Ve skutečnosti hodně rád vařím. Moc se nestarám o nákupy a moc nemusím ani ten úklid na závěr, ale rád pracuji s různými přísadami a připravuji nějaké kvalitní jídlo. Těším se na spolupráci s nějakým Texas BBQ a taky s Tex-Mex foods.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *