Rozhovory

Q & A s Willie Mitchellem

Rozhovor z 10. března 2006

Reportéři DallasStars.com tentokrát vyzpovídali novou posilu Stars, obránce Willie Mitchella, který do Dallasu zamířil z Minnesoty výměnou za Martina Škoulu a Shawna Bellea.

Jaká se myslíš, že bude Tvoje role u Stars?

Mám v úmyslu dělat ty samé věci, jako jsem dělal v Minnesotě. Jsem soutěživý typ, který přináší do hry energii. Jsem defenzivní hráč a u Wild jsem trávil poměrně hodně času při hře v oslabení. Rád nastupuji proti nejlepším pětkám soupeře. Právě jsem přijel a jsem velmi vzrušený z toho, že přicházím do týmu, který momentálně hraje tak dobře. Doufám, že se mi to tu půjde, budu tvrdě makat a snažit se být jedním z nich a zapadnout do již vytvořeného týmu.

V minulosti jsi zažil několik impozantních bitev s hráčem Vancouveru Toddem Bertuzzim a teď Tě jako hráče Stars čeká v prvních dvou zápasech právě tým Canucks. Těšíš se na souboj s tímto hromotlukem?

Je to legrační. Když jsem se to dozvěděl, rozesmálo mě to. Pocházím právě z této oblasti (Vancouver) a v minulosti jsem měl s Bertuzzim několik střetů. Je to skvělý hráč a baví mě proti němu nastupovat. Budu se snažit, abych mu zítra a stejně tak popozítří v Dallasu přistřihnul křídla.

Co ses v roce 2003, kdy se Minnesota dostala až do finále západní konference, naučil?

Čím více je v zápasech tlaku, tím více se jako hráč naučíš. Byla to zábava a pro mě jako pro hráče to byla velmi výjimečná doba. Každý zápas hodně znamenal a každé střídání hodně znamenalo. Až letos nastane čas play off, budu se na tyto zkušenosti spoléhat a snad budu předvádět stejné výkony jako v roce 2003.

Jaké byly Tvé dojmy ze hry Stars, když jsi proti nim nastupoval ještě v dresu Minnesoty?

Je to po všech stránkách skvělý tým. Mají hodně kvalitních hráčů, což jsme v Minnesotě neměli. Bude super hrát za tým, který má tolik dovedných hráčů na všech postech a kteří hrají tak moc dobře. Budu se hodně snažit, abych do týmu zapadl a zvykl si tu.

Hraješ v obraně nalevo nebo napravo a už Ti trenéři naznačili, s kým bys mohl hrát?

Můžu hrát na obou stranách, ale většinu sezóny jsem hrál nalevo. Ještě nevím, s kým budu nastupovat, ale jsem nadšen již z toho, že budu moci hrát a odvést na ledě to nejlepší.

Věděl jsi o tom, že je Tvoje výměna před uzávěrkou přestupů připravována?

Tak tolik jsem se s vedením Wild zase nebavil. Více jsem se zaměřoval na svou hru. Můj agent s nimi byl celý minulý týden až do uzávěrky přestupů v kontaktu, takže jsem věděl, že existuje šance, že budu vyměněn. Ale nevěděl jsem, jestli k tomu skutečně na poslední chvíli dojde. No a už jsem tady.

Bylo to příjemné překvapení, když ses dozvěděl, že se stěhuješ právě do Dallasu?

Rozhodně to bylo příjemné překvapení. Všichni chtějí ten stříbrný pohár vyhrát a myslím si, že tady mají dobrý tým. Hrát o Stanley Cup, být jedním z hráčů týmu a hrát svou hru, to je opravdu výjimečná a skvělá příležitost.

Jaké byly okolnosti Tvé výměny?

Právě jsme letěli s Wild na zápas do St. Louis. Uzávěrka přestupů proběhla, když jsme byli v letadle. Když jsme přistáli, volal jsem své snoubence a ta mi řekla, že o žádné výměně neslyšela. Dvě minuty nato mi zavolal Doug Armstrong a řekl mi, že mě právě získal tým Dallasu. V Minnesotě jsem strávil hodně času a užil si to tam, ale když jsem se dozvěděl o této výměně, byl jsem nadšený.

Jsi z přestupu do města jako je Dallas nadšený?

O městě toho moc nevím. Vím, že je tu teplo, a vzhledem k tomu, že jsem bledý Kanaďan, tak si na to sluníčko budu muset rychle zvyknout. Když jsme tu s Minnesotou hráli, tak jsem si Dallasu moc neužil, neboť vždy jsme jen přijeli, odehráli zápas a zase odjeli. Moc času jsem v Dallasu nestrávil, ale jsem velmi natěšený se o tomto místě dozvědět více. Město vypadá úžasně a já jsem nadšený, že tu budu moci hrát.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *