Aktuality

Willie Mitchell přichází, Martin Škoula odchází

Když už to vypadalo, že letošní uzávěrka přestupů byla velice nudná a mnoho výměn se neuskutečnilo, objevilo se se zpožděním několik zajímavých výměn, včetně jedné, kterou provedli Stars.

Hvězdy překvapivě posílily obranu. Ačkoli GM Stars Doug Armstrong prohlašoval, že obrana je již kompletní a že spíše přijde nějaký útočník výměnou za draft nebo nějakého mladého hráče, opak se stal pravdou. Stars posílili o obránce.

Obranu Stars vyztuží Willie Mitchell, občasný kapitán Minnesoty Wild (u Wild se kapitáni v průběhu sezóny střídají po měsíčním cyklu). Stars navíc získali výběr ve druhém kole draftu roku 2007. Do Minnesoty se výměnou stěhuje český obránce Martin Škoula a mladý nadějný obránce Shawn Belle.

„Willie je zkušený hráč, který vyztuží naši obranu. Hraje poctivě dozadu a dobře k nám zapadne. Připravujeme se tímto krokem na playoff 2006 a šanci bojovat o Stanley Cup. Willie přináší fyzický prvek do naší hry a umí hrát dopředu i dozadu. Je velice silný a prokázal, že umí hrát v play off.“
GM Stars Doug Armstrong

28-letý kanadský obránce Willie Mitchell odehrál v NHL 306 zápasů, ve kterých vstřelil 9 gólů a na dalších 50 přihrál, +/- zakončil na +29 bodech a přidal též 362 trestných minut.

“ Je to dobrej kluk, je tvrdej a hraje jednoduše. To je přesně to, co potřebujeme.“
Jason Arnott, Mitchellův spoluhráč z NJ

V letošní sezóně nastoupil za Wild k 64 zápasům, v nichž dvakrát skóroval a připsal si i šest asistencí a 87 trestných minut. V Minnesotě byl nejlepší v blokování střel (101), ve statistice +/- (+15) a celkově třetí v množství hitů (48).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *