Rozhovory

Q & A s Marty Sertichem

Rozhovor z 11. července 2006

Partnerem k rozhovoru byl reportérům DallasStars.com vítěz Hobey Baker Award za rok 2005 Marty Sertich, který s Dallasem před pár dny uzavřel dvouletou smlouvu.

Jaké byly Tvoje první dojmy po podpisu dvouleté smlouvy s Dallas Stars?

Byl jsem jako v extázi, když k tomu nakonec došlo, je to skvělý pocit. Nevěděl jsem, co mohu očekávat, když se blížil 1. červenec a s ním uzávěrka, nicméně věci se pak daly rychle do pohybu a jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Podepsat smlouvu v NHL byl můj sen, který se stal skutečností.

Kolik nabídek z NHL jsi na podpis smlouvy dostal?

Mluvil jsem ještě s dalšími týmy, ale Dallas projevil mimořádný zájem a myslel jsem, že bych tam mohl dobře zapadnout. Pochopitelně to nebudu vědět do té doby než do Dallasu odjedu, nicméně jsem byl tou nabídkou polichocen a jsem rád, že jsem tu smlouvu podepsal.

Byli pro Tebe Stars při podpisu smlouvy favoritem kvůli tomu, že jsi vyrůstal v Minnesotě?

Je vzrušující už jen pomyslet na některé ty hráče, kteří u Stars působili nebo stále ještě působí. Byl jsem velkým fandou North Stars, když hráli ještě v Minnesotě a bylo těžké vidět, jak z města odcházejí, nicméně být nyní jejich součástí je pro mě velmi vzrušující. V týmu je hodně velkých jmen a těším se na společné setkání a hraní s nimi. Pozorovat je, jak hrají a pečují o sebe, mi může jen pomoci.

Jaké byly ty čtyři roky, které jsi strávil v Colorado College a budou ti ku prospěchu ve Tvé profesionální kariéře?

V CC jsem se měl skvěle. Dobře jsem tam zapadl a měl jsem štěstí, že jsem tam mohl hrát s řadou skvělých hokejistů, měli jsme dobrý tým. Dostal jsem šanci hned z počátku a téměř okamžitě se mi dařilo. Hrál jsem s hráči jako je Tom Preissing, Noah Clarke, Peter Sejna, a každý rok jsem se snažil vždy o něco zlepšit. Pomohlo mi, že jsem byl součástí vítězného týmu, získal jsem řadu dobrých přátel a budu na CC vzpomínat.

Co pro Tebe znamená vítězství v Hobey Baker Award za rok 2005?

Znamená to pro mě hodně. Pro mě i můj tým to byla dobrá sezóna a dostat cenu Hobey Baker Award bylo super. Nominováno bylo několik skvělých hráčů, takže bylo velice vzrušující být nominován a posléze i vybrán. Dostal jsem se tak do společnosti mnoha dobrých hráčů, kteří Hobey Baker Award v minulosti vyhráli, tato cena pro mě hodně znamená a vždy si jí budu vážit.

Co můžeš říci o svém zvláštním vztahu ke Colorado College a městu Colorado Springs?

Můj táta hrál v CC v sedmdesátých letech a táta mé mámy tu v roce 1950 vyhrál národní šampionát, takže jsem již třetí generací hráčů v naší rodině, a to je něco mimořádného. Kluziště v Colorado Springs nese jméno tátova otce. On hokej nikdy nehrál, nicméně se sem přestěhoval a to kluziště téměř 20 let provozoval. Když zemřel, pojmenovali to kluziště po něm, což pro mě a mou rodinu hodně znamená. Hodně lidí rozpoznalo mé příjmení, když jsem do města poprvé přijel. Ještě pořád tu máme hodně příbuzenstva, takže bylo moc hezké, že jsem tu před nimi a mnoha přáteli mohl po čtyři roky hrát.

Doug Armstrong v nedávné době přirovnal Tvůj styl hry ke stylu Andy McDonalda z Anaheimu a Martina St. Louise z Tampy Bay. Jak přesná jsou tato přirovnání a co pro Tebe znamenají?

Samozřejmě, že jsem vždy patřil k menším hráčům a přirovnání k hráčům jako je Andy McDonald a Martin St. Louis bylo velmi polichocující. Musím toho ještě hodně dokázat, aby mé jméno mohlo být vnímáno se stejnou vážností jako to jejich, nicméně snažím se o to. Jsem spíše tvůrce hry než klasický střelec, ale snažím se pomáhat na obou stranách kluziště a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Jaké jsou Tvoje cíle pro nadcházející sezónu a v dalších letech?

Je těžké něco odpovědět, protože jsem v této situaci poprvé. Těším se, až pojedu na konci měsíce do Dallasu a poznám se se všemi hráči a trenéry. V září se zúčastním turnaje nováčků v Traverse City, ale přesně nevím, co mám očekávat. Nejhorší možný scénář je ten, že budu hrát v Des Moines (Iowa Stars), a myšlenka, že tam budu hrát a rozvíjet se mě naplňuje vzrušením. Těším se, až všechny v organizaci poznám a až se věci dají do pohybu.

Souvislosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *