Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

30. 4. 08 Game 3 – Žraloci před vyřazením  D. Brunclík

Jaloví Sharks se přesto ujímají vedení

Nemohu si pomoci, ale Sharks ani v zápase číslo 2, ani v zápase číslo 3, které byly pro Sharks kriticky důležité, neukázali nic zvláštního. Jakoby nedokázali zařadit vyšší rychlost. Hráli to, co v prvních dvou zápasech a možná ani to ne. Sharks měli výhodu čtyř přesilových her, nezmohli se ale víc než na tři střely. Sharks dostala do zápasu paradoxně přesilovka Dallasu. Sergej Zubov, který v úvodní třetině hrál poměrně dobře, rozehrával přesilovku tak, jako dříve letos v sezóně. Špatně. První chybná rozehrávka ještě brankou neskončila, Zubov stačil přihrávku soupeře zblokovat a odčinit tak svou chybu, v zápětí však přišla chyba další, tentokrát Zubov vyslal ideálně do brejku kapitána Skarks Patricka Marleaua, ten perfektně trefil růžek branky Martyho Turca. Stars tak mohli litovat svých nevyužitých šancí. Zejména šance Modana a Lundqvista volaly po gólu, druhý jmenovaný ale trefil jen tyčku.

Sharks drží vedení

Stars poprvé v letošním playoff vypadali, jako by je branka soupeře trošičku rozhodila. Úvod druhé třetiny jim nevyšel. Vzpamatovali se až po pěti minutách, když jim vyšlo několik střídání po sobě a vytvořili na Nabokova velký tlak. Několik dalších minut se hrálo bez přerušení a šance byly na obou stranách. Při střele Setoguchiho měli Stars velké štěstí, neboť Turcovi puk propadl a doklouzal, naštěstí pro něj, těsně vedle jeho branky. Sharks zvládli druhou část druhé třetiny o něco lépe, Dallas bude muset ukázat své umění ve třetí třetině, podobně jako ve druhém zápasu série.

Dallas režíruje třetí třetinu

Přesilovka 5 na 3 a Dallas díky Zubovovi vyrovnává. Ještě při přesilovce 5 na 4 mohl navýšit na 2:1 Ribeiro, bohužel ale nedal. Šance se střídali jako na běžícím pásu, žádná šance už ale nebyla tak velká jako ta Ribeirova. Tlak Dallasu byl v prvních pěti minutách první třetiny obrovský, bylo jasně vidět, že Sharks vyrovnávací branka rozhodila, stejně jako ve druhém zápasu série. Nepříliš častou výhodu trestného střílení měl Hagman, nájezd ale nedal. Sharks tak dostali další šanci, což není nikdy dobře. Toto by mohl být zlomový okamžik zápasu. Dallas však neproměnění trestného střílení nezlomilo, Hvězdy pokračovaly v drtivém náporu. Pomalu se blíží konec zápasu a je jasné, že kdo vstřelí druhou branku, vyhraje. Na Stars je vidět větší odhodlání, je vidět že hrají srdcem. Hráči Stars obětují své tělo, vrhají se do střel, blokují střely hokejkou, prostě snaží se brance zabránit všemi možnými způsoby. Hodně šancí měl dnes Jere Lehtinen, ale ať byl brance sebeblíž, jeho střely zápěstím bohužel vždy končily mimo.

Mattias Norström rozhoduje!

Richardsova formace v prodloužení jede na plné obrátky, Eriksson své dvě šance ale neproměnil. Nabokov drží Sharks v zápase. Stu Barnes dostal od Cheehooa ramenem úder do hlavy, vyloučení se ale nepíská. Další zámek už ale brankou skončil. Letošní ofenzivní dynamo Mattias Norström vystřelil od modré přes klubko hráčů, střela trošku změnila směr díky teči některého z nich a zapadla pod víko branky, ve které klečel bezmocný Jevgenij Nabokov. Dodávám, že Nabokov dnes chytal výborně a dal Žralokům šanci vyhrát. Ti jí ale nevyužili.

Joe Thornton

Tento velký hráč nehraje proti Dallasu nic moc. Zejména v tomto třetím zápase ztrácel hodně puků a dělal hodně chyb. Dopředu toho také moc neukázal. Byl jen stínem toho velkého hráče. Rozhodně se jedná o největší zklamání tohoto zápasu. Patrick Marleau ho v tomto zápase jednoznačně zastínil.

Sergej Zubov

Nemohu se nezmínit o Sergeji Zubovovi. Zdá se mi, jako by bruslil o něco lépe než v prosinci, chyb však dělá stejné množství. Není se čemu divit, od ledna nehrál hokej, ale přece jen, těch chyb z jeho strany je hodně. V playoff zatím odehrál dva zápasy, Sharks v nich dali 3 branky, z toho první padla po Zubovově vyloučení, při druhé byl Zubov na ledě, když s Daleym neuhlídali Michálka a při té třetí nahrál při vlastní přesilovce do brejku Marleauovi. Nebýt Zubova, Sharks by nedokázali vstřelit branku. Zubov však opět dokázal svou chybu částečně napravit, stejně jako v minulém zápase, když srovnával při přesilovce na 1:1.

Komentátoři

Komentátoři San Jose a Anaheimu mají něco společného. Zápasy komentují velmi neobjektivně. V každém druhém střídání nějaký hráč Stars fauluje a několikrát za třetinu hraje Dallas v šesti hráčích. Ne každý se jmenuje Daryl Reaugh a Ralph Strangis. Ale proti gustu, žádný dyšputát.