Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

3. 5. 08 Game 5 aneb Sharks opět vítězí  D. Brunclík

Čekání na branku

Hra začala opět velmi svižně a hrálo se hodně do těla. Na hraně. V šanci se jako první ocitli Sharks, když Zubov nebránil příliš těsně Thorntona, který přihrával před branku do skrumáže. Sharks si brzy vynutili přesilovku. Tradičně je tak jako první vylučovaný Dallas. Předsevzetí o nevylučování tak Stars příliš nevyšlo. Oslabení však Hvězdy zvládly celkem dobře, i když těsně před jejím koncem si Sharks nějaké šance vytvořili, zněla i tyčka branky Martyho Turca.

Dallas provedl změny v sestavě. Stu Barnes opět chyběl, naopak B. J. Crombeen se do ní vrátil. Místo mu udělal obránce Mark Fistric. A jednotlivé útoky doznaly značných změn. Pohromadě zůstal jen první útok.

A jako i v předešlých zápasech, i druhá přesilovka v zápase náležela Žralokům. I tuto přesilovku však Stars ubránili, největší šanci měl dokonce Hagman, ale branku minul. Hodně dobře bránil zejména Mattias Norström. Třetí přesilovku v řadě si však Sharks nezahráli, na řadu se tentokrát dostal Dallas, ale jeho početní výhodu brzy přerušila přestávka. Zajímavostí je, že v početní výhodě dostal před Zubovem přednost Robidas. První formace v první třetině byla dobře strážena, zejména Morrow byl střežen jako cenný drahokam. Stars se dařilo buly, když vyhráli 13 z 18. V předešlých zápasech bylo buly spíše předností hráčů ze San Jose.

Stars skórují jako první

Přesilovka Dallasu vůbec nevyšla. Pak se hrálo dlouho bez přerušení, ale bez šancí. Dallas byl však o něco aktivnější a vynutil si přesilovku, když vyhodil puk přes hrazení obránce Ehrhoff. Stejně, jako v minulém zápase, i tato přesilovka byla využita. Jen připomínám, že v minulém zápase udělal stejnou chybu Modano a Dallas za to pykal, neboť Michálek při jeho vyloučení rozhodl zápas. Tentokrát Modano přihrával od modré na Zubova, který si našel místo na levé straně u mantinelu a měl hodně času na to, aby ideálně načasoval přihrávku na Lehtinena. Dallas se tedy ujal vedení, ale v této sérii platí, že kdo skóroval jako první, obvykle prohrál.

Sharks si pak vynutili výraznou územní převahu. Z protiútoku však mohl udeřit Dallas, ale Modano po Zubovově přihrávce trefil jen tyčku. San Jose si však svou aktivitou vynutilo další přesilovku a Dallas se musel opět bránit. Oslabení ale v pohodě zvládl, Morrow táhl Stars jako pravý kapitán. 4 a půl minuty před koncem druhé třetiny byl za svou aktivitu odměněn druhou brankou zápasu. Ribeiro přihrával z pravé strany, Morrow si to namířil přímo do brankoviště a puk se od jeho brusle odrazil za bezmocného Nabokova. Branku posuzoval videorozhodčí, ale po několika minutách rozhodčí branku překvapivě neuznali, a to navzdory tomu, že Morrow puk do branky evidentně nekopl. Sharks tak již podruhé utekli hrobníkovi z lopaty. Stav tedy zůstal 1:0 pro Stars. Dallas přežil krušnou chvilku, kdy na modré opět zaváhal Zubov, Marty Turco byl ale připraven. Necelou minutu před koncem se Brenden Morrow přece jen dočkal. To si Richardsova formace vynutila tlak, Brenden Morrow naskočil čerstvý na led a z úhlu nedal Nabokovovi šanci. Stars tak po dvou třetinách vedli 2:0. Dallas udělal za 40 minut jen dvě chyby, u obou byl Sergej Zubov. Marty Turco naopak zatím bezchybný.

Žraloci vyrovnávají na 2:2

Hned v úvodu třetiny se dostal do nájezdu Marleau. Tentokrát si ale na Turca nepřišel. Jen podotýkám, že na ledě byl opět Zubov, tentokrát s Grossmanem. Brejk na druhé straně neproměnil ani Toby Petersen. To už ale bylo při signalizovaném vyloučení. Morrow při přesilovce opět dostal puk do branky, rozhodčí ale branku opět neuznali, tentokrát kvůli tomu, že puk šel do branky rovnou z rukavice a nebyl zasažen hokejkou. Chvíli po přesilovce Dallasu se prosadil Michálek a San Jose se opět nadechlo, neboť v tu chvíli prohrávali Sharks již jen o jednu jedinou branku. Další přesilovka Dallasu k ničemu nevedla, při návratu Riveta všem fandům Stars zatrnulo. Niskanen se totiž nestihl vrátit, Rivet se dostal do nájezdu, naštěstí rozhodčí pískli těsný offside. Niskanen ještě Riveta pro jistotu podrazil, měl ale štěstí. Kdyby to nebyl offside, bylo by to trestné střílení. Sharks pak Dallas delší dobu uspávali, nehrnuli se do útočného pásma a přihrávali si mezi obránci. Pak ale přišla rychlá přihrávka Roenicka na Campbella a bylo vyrovnáno. Dallasu nastaly krušné chvilky. Sharks hráli jako pokropení živou vodou.

Sharks prolomili prokletí domácího ledu

Netrvalo to dlouho a prosadil se Pavelski. Tak dlouho hledal místo na střelu, až ho našel. Marleau odclonil Zubova a Marty Turco na střelu pod víko nedosáhl. Potvrdila se tedy statistika, že kdo dá první v zápase této série branku, prohraje. Dnes to však bylo s přispěním rozhodčích, kteří Dallasu upřeli klíčovou branku.