Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

26. 4. 08 Hrdina Brenden Morrow!  D. Brunclík

Máme za sebou první zápas série se San Jose. Hrál se perfektní hokej, rychlý, tvrdý, rozhodně bylo na co koukat. Sharks začali přesně podle očekávání, tedy aktivně. Stars se měli v první třetině co otáčet, hlavně Marty Turco musel být ve střehu. Obrana Stars měla sice občas problémy s agresivitou Sharks, neboť Žraloci se hodně tlačili do předbrankového prostoru, rozhodčí však naštěstí jasně ukázali, co se už tolerovat nebude. Marty Turco se tak často ocital v nelehké pozici. První třetina patřila jednoznačně Sharks, kteří vyhráli na střely 10:2. Hvězdy nicméně neinkasovaly, a to bylo důležité.

Branky se diváci v San Jose dočkali až ve druhé třetině. Po chybě Matta Niskanena skóroval Milan Michálek. Odpověď na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Při přesilové hře vystřelil svým klasickým způsobem od modré Mike Modano a bylo to 1:1. Před brankou odvedl skvělou práci Brenden Morrow, který clonil Nabokovovi. Chvíli na to se prosadila první formace Stars. Akci založil Marty Turco který namísto přerušení hry zvolil rozehrávku na opodál stojícího Lehtinena. První formace pohybem podél mantinelů nejdřív unavila bránící hráče Žraloků a dlouhé střídání zakončil po přihrávce Mikea Ribeira do prázdné branky Brenden Morrow. Stars se tedy poprvé dostali do vedení a Mike Ribeiro si připsal už druhou přihrávku v zápase. Sharks chtěli okamžitě opovědět, rozpoutali před brankou Stars doslova peklo. Stars nevěděli, kde jim hlava stojí, jedna šance střídala druhou. Hvězdy naštěstí tento nápor ustály. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Hvězdy. Vedení po dvou třetinách v sérii s Anaheimem Dallasu vždy vydrželo až do konce.

Třetí třetina byla o ubránění výsledku. Sharks se snažili hned od počátku vyrovnat, Stars vyráželi do brejků. Několik velkých šancí na každé straně. Tři minuty před koncem se Sharks dočkali vyrovnání. Tři hráči Sharks byli v tu chvíli kolem brankoviště, Marty Turco neudržel puk v rukavici a Jonathan Cheechoo to do brány doslova donesl. 2:2. Stars tak přišli o výhru 3 minuty před koncem třetí třetiny. Po vstřeleném gólu chtěli hned odpovědět a snažili se opět o zteč Nabokovovi branky. Gól už nepadl. Stars se tak letos poprvé podívali do prodloužení.

Po několika minutách oťukávání přišlo poměrně rychlé rozuzlení. První formace Dallasu se usadila v pásmu a kapitán Brenden Morrow nekompromisní střelou z první ukončil první zápas série. Stars ukázali, že je jen tak něco nepoloží. A co je nepoloží, to je posílí. Rozhodně to vyrovnání mohlo Žraloky nastartovat k výhře jak dnes, tak i v dalším zápase, Morrow to však nedopustil. Sharks tak ve druhém zápase série musí vyhrát, jak říkají v zámoří, bude to pro ně must win game.

Nejslabším článkem obrany se opět ukázal být Niskanen, který během zápasu udělal dvě větší chyby, z toho jedna skončila gólem. První formace Stars byla dnes rozdílem mezi oběma kluby, speciálně Brenden Morrow se překonával. A to nejen ve střílení branek, nejen v clonění před brankou u přesilovkové branky, ale i hrou do těla, důrazem, bráněním, prostě vším, co správný lídr musí mít. Je vidět, že Guy Carbonneau měl na jeho vývoj velký vliv, stejně tak je vidět, že Brett Hull mu letos hodně pomohl s vyhledáváním volných prostor na ledě a s přesností střelby. Morrow má sobě něco z obou těchto hráčů. Jen tak dál. Go Stars go!

Zajímavosti

Stars využili jen jednu přesilovku z pěti, Sharks ani jednu ze čtyř využít nedokázali.

Mike Ribeiro si připsal dvě asistence.

Brenden Morrow vstřelil dvě branky, podíl měl však na všech třech brankách Stars.

Mattias Norström opět bodoval. Připsal si finální přihrávku u vítězné branky Brendena Morrowa. V NHL si během 15 let v playoff připsal jen dvě asistence. Letos má v sedmi zápasech jeden gól a dvě asistence. Že by na stará kolena začal ještě bodovat?

Klíčovou roli sehrál při vítězné brance opět Stephane Robidas. Co dodat. 7 zápasů, 7 bodů. Na ledě strávil něco málo přes 27 minut.