Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

17. 5. 08 Game 5 aneb Stars opět snižují stav série  D. Brunclík

První šanci si vypracovali Red Wings, to ve druhé minutě zakončoval velkou šanci Dan Cleary, Marty Turco byl ale na místě. Po chybě obránce Stuarta se na Osgooda řítil Mike Ribeiro, Stuart ho podrazil a Stars tak dostali příležitost přesilové hry. Celá situace ale zaváněla trestným střílením. V přesilovce měl obrovskou šanci Modano, po něm střílel ještě Zubov. Bohužel bez gólového efektu. I po přesilové hře zůstal aktivnějším týmem Dallas. Další obrovskou šanci spálil Niklas Hagman poté, co mu přes půl kluziště nahrál Marty Turco. Dallas tak opět navázal na neproměňování šancí z předešlých zápasů této série. Dallas Drake ve snaze otupit aktivitu Stars přistoupil k tvrdé hře do těla. Joe Louis Aréna tak poprvé ožila. Nejdříve Marty Turco zmařil forčeking Detroitu a vyhodil puk z pásma a poté nádhernou akci Stars zakončil obránce Trevor Daley střelou zápěstím. Modano dostal dvě minuty, Detroit tak dostal šanci vrátit se zpátky do zápasu. Přesilovka Red Wings ale vypadala přesně podle jejich momentálního rozpoložení. Tedy bídně. Chvíli na to po jejím ubránění šel na dvě minuty ven Daley a Detroit tak dostal další šanci. Nutno podotknout, že Red Wings byli hodně nebezpeční, šance střídala šanci, Dallas ale odolával. Domácí se nakonec dočkali až na samém konci přesilovky, když skóroval Jiří Hudler. Pokud tento bývalý hráč Vsetína v sérii minimálně bodoval, Red Wings zatím neprohráli. Zápas měl skvělé tempo, hodně se bruslilo, Detroit postupně nabíral na obrátkách a aktivní byl zejména ve hře do těla. První třetina byla ideální reklamou na NHL, hře totiž nechybělo vůbec nic. Stars začali velmi dobře, pak se ale díky dvěma vyloučením hráčů Stars dostali domácí do hry, ve své aktivitě už do konce třetiny nepolevili.

Stars jdou podruhé do vedení

Úvod druhé třetiny byl poznamenán vyloučením Norströma. Stars s vypětím všech sil neinkasovali. Hra už neměla takové tempo a agresivita už také nebyla na úrovni z první třetiny. Z ničeho nic ale udeřil Dallas. Marty Turco vyrazil puk skoro až k modré čáře, tam jej přebral Joel Lundqvist, který poměrně v klidu projel celé hřiště a šanci 2 na 1 zakončil přesnou střelou zápěstím. Marty Turco si tak připsal asistenci, a to letos už druhou. Hosté se podruhé v zápase ujali vedení. Detroit chtěl ihned odpovědět, ale Marty Turco šanci Holmströma vychytal. Navíc byl švédský forvard i vyloučen, Stars tak dostali šanci navýšit skóre. Přesilovky ale nemá Dallas tak dobré jako Detroit. Až na jednu nebezpečnou střelu Modana toho Stars mnoho nevymysleli. Hra byla poté poměrně vyrovnaná, i když lepší byli asi domácí hráči. Nádherné sólo přes celé kluziště z ničeho nic předvedl Joel Lundqvist, zakončit však nedokázal, to ale díky faulu domácího Hudlera. Kapitán Stars z dorážky gól nedal, vychytal ho skvělý Osgood. Žádné šance si už Stars nevypracovali. Nebezpečí před Turcem přišlo až minutu před koncem, Marty Turco byl ale pozorný. Druhá třetina už nebyla tak divácky atraktivní jako ta první, nicméně i tak bylo na co koukat. Stars hráli to, co potřebovali, domácím chyběla jiskra z prvních utkání série. Bylo vidět, že vyčerpání hráčů Stars již nehraje takovou roli, Hvězdy načerpaly výhrou v minulém zápase určitou sebedůvěru.

Stars úspěšně brání výsledek

Hvězdy nastoupily do třetí třetiny tak, jak se čekalo. Koncentrované a odhodlané výsledek udržet. Zbytečně neriskovat a pokud možno přidat i pojišťující branku. Mužem číslo jedna, odhodlaným dokázat, že vyhrát se dá všude, byl Marty Turco. Po prvních třech nevydařených zápasech série chtěl rozhodně dokázat, že může svůj tým podržet i v Joe Louis Aréně. Red Wings nevypadali, že mají nějaký nápad, jak Dallas přelstít. 8 minut před koncem třetí třetiny dostal Dallas výhodu přesilové hry, ale ta se Dallasu nedařila, zřejmě hráči mysleli především na to neudělat chybu. Když už se přesilovka chýlila ke svému konci, dostal se do samostatného nájezdu po perfektní Niskanenově přihrávce Brenden Morrow, trefil ale jen tyčku. Mohl zápas rozhodnout, takto měli Red Wings ještě necelých 6 minut naděje na ukončení série. Domácí si pomáhali nedovolenými zákroky, rozhodčí bohužel zákrok hokejkou na hlavu kapitána Stars přehlédli. Dacjuk poté ošklivě narazil na hrazení Brada Richardse. Frustrace hráčů Red Wings byla evidentní, využívali každé situace uštědřit hráčům Stars nějakou tu ránu. Ti ale byli klidní, věděli, že se nesmí nechat vyprovokovat. Minutu před koncem si vzali domácí oddechový čas. Bylo to zrovna ve chvíli, kdy Dallas vyhodil na zakázané uvolnění, čas na odpočinek se tedy hodil. Red Wings dali na led to nejlepší, Osgood zůstal na střídačce, ale k ničemu zásadnímu už nedošlo. Petersen měl šanci výhru pojistit, jeho střelu do prázdné branky však zblokoval domácí hráč.

Fakta

Marty Turco tak poprvé vyhrál v Detroitu a bylo to v tu nejlepší možnou chvíli. Chytil celkem 38 střel domácích, za jeho záda prošla jen jedna. Svůj perfektní výkon korunoval i asistencí. Byla to již druhá asistence v letošním playoff. Tu první si připsal v šestém zápasu série s Anaheimem.

Perfektní zápas opět odehrál Toby Petersen, na ledě strávil 22:33 minut a opět dobře bránil útoky nejlepší formace soupeře. Více z dallaských hráčů byl na ledě jen Brenden Morrow, ten odehrál více než 23 minut, přesněji 23:17.

Sergej Zubov odehrál dobrý zápas, na ledě strávil 27 minut. Obrana Stars už druhý zápas po sobě hraje perfektně, bez chyb.

Dobrý zápas odehrál také Joel Lundqvist, který si oproti minulým zápasům připsal také více času na ledě. Navíc vstřelil vítěznou branku.

Trenér Tippett už v druhém zápase po sobě dobře rozložil zátěž na více hráčů. Například Ribeiro či Modano si tak mohli trošku oddechnout.

Dallas měl perfektně zvolenou taktiku, nově poskládané formace fungovaly skvěle. Výraznější roli přijal Steve Ott, který dobře doplňuje první formaci Stars.

Detroit vyhrál 41 buly z celkových 61, což představuje 67%.