Believe

4. 5. 08 Pavelski rozhodl prodloužení a udržel Žraloky v sérii  R. Štolpa

San Jose – Dallas 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0, 1:0)

Stav série 2:3

Ani druhou možnost k ukončení série Stars nevyužili a prohráli v San Jose 3:2 v prodloužení. Série se tak vrací do Dallasu za stavu 3:2 pro Stars.

Úvod bez branek

První třetina se obešla bez branek. Domácí měli dvakrát výhodu přesilové hry, ale Stars hráli v oslabení dobře a dokázali se v početní nevýhodě ubránit

Dallas vede

Dallas šel do vedení v 7. minutě, když v přesilové hře našel před brankou volného Lehtinena Zubov. Lehtinen poslal z první kotouč mezi Nabokovovy betony a bylo 0:1.

Další příležitost měl Brenden Morrow, když je od pravého mantinelu oslovil Mike Ribeiro. Morrow ale dostal puk do sítě bruslí a tak rozhodčí po konzultaci s kolegem u videa gól neuznal.

Další gól kapitána Dallasu už platil, když Morrow z levé strany propálil všechno co mu stálo v cestě – 0:2.

Dallas byl ve druhé třetině lepším týmem a pravdivým vyjádřením byl další gól v Nabokovově síti. Jenže podle sudích ho dosáhl Morrow rukou a proto nemohl být uznán. Je ale s podivem, že sudí přehlédli evidentní faul na Morrowa a tak se nehrála ani přesilovka.

Sharks se stébla chytají

Ve třetí třetině hráli Žraloci o všechno. Prohrávali v sérii 1:3 a v zápase 0:2. Byli na pokraji vyřazení, proto dali do boje všechny své síly. Výsledkem bylo vyrovnání nepříznivého stavu zápasu. Nejprve skóroval Milan Michálek, když jej gólovou přihrávkou neoslovil nikdo jiný, než Joe Thornton. Na začátku 12. minuty pak srovnal Brian Campbell, když jej na modré čáře našel dlouhou přihrávkou do té doby neviditelný Jeremy Roenick – vyrovnáno 2:2.

V prodloužení se neodehrály ani dvě minuty, když se puk dostal k Joe Pavelskimu, který si s pukem vyjel až do mezikruží, se střelou počkal na nejvhodnější okamžik a pak puk opřel o břevno a poslal ho Turcovi pod víko – rozhodnuto – 3:2.

Série se tak za stavu 3:2 pro Stars vrací zpět do Dallasu.