Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 8. 5. 08 Shrnutí série se San Jose  D. Brunclík

San Jose bylo, stejně jako Anaheim, pasováno na potenciálního vítěze Stanley Cupu. Ani San Jose, stejně jako Anaheim, svůj úkol nezvládlo. Opět nepřešlo přes druhé kolo. Důvod byl jasný. Stars!

Na Dallasu je fascinujících hned několik věcí. Sérii s Anaheimem rozhodovali jiní hráči než sérii se San Jose. To jen ukazuje na nebezpečnost Dallasu.

V brankovišti

Jedno však měly tyto série společné. Parádní výkon Martyho Turca. Ten opět umlčel všechny kritiky, kteří tvrdili, že není gólmanem pro playoff a že nezvládá klíčové okamžiky utkání. Bez něj by Stars neměli sebemenší šanci. Klobouk dolů. Jak prohlásil můj oblíbenec Daryl Razor Reaugh. Kdyby na Marty Turca někdo hodil hrst rýže, do branky by nepustil ani jedno jediné zrníčko. Tento výrok přesně vystihuje, jak dobrý byl Marty Turco. Nabokov se prvních několik zápasů hledal, později byl již oporou, Marty Turco byl ale jednoduše lepší. Mnohem lepší.

Obrana

Ačkoli nebyl Stephane Robidas, hrdina série proti Ducks, tolik vidět, proti Žralokům odvedl opět skvělou práci. Hlavně se prosadil ve chvíli, kdy to Stars potřebovali nejvíce. Tedy v prodloužení šestého zápasu, kdy chytře přihrál Morrowovi na vítěznou branku zápasu. Jinak předváděl svůj bezchybný defenzivní koncert, hrál jako obvykle hodně do těla. Snad nejlepším bekem série byl ale Mattias Norström. Tak trošku nenápadný bek, který ale v sérii se San Jose přidal i nějaké ty body a dokonce i jednu branku vítěznou, a to v prodloužení třetího zápasu série. Po 12 zápasech playoff má mezi hráči Stars nejlepší hodnocení +/-, a to +4. Ve velmi spolehlivých výkonech pokračoval i Trevor Daley. V playoff zatím nepředvedl žádnou velkou chybu, i když směrem dopředu toho moc nepředvedl. Mark Fistric toho moc nenahrál, pokud ale hrál, tak dobře. Niklas Grossman opět ukázal, že se toho od Norströma během velmi krátké doby hodně naučil. Matt Niskanen se vyvaroval slabším výkonům ze série s Ducks, je vidět, že si už na hru v playoff zvykl. Nakonec to byl on, kdo udělal místo pro navrátilce Sergeje Zubova. Ten se do sestavy Stars vrátil po více než tříměsíční pauze, kdy měl problémy s třísly a s kýlou. Zubov byl tak trošku problémem, proč San Jose neodešlo s ostudnou porážkou 4:0 na zápasy. Zubov totiž v prvních pěti zápasech, které v letošním playoff odehrál, byl téměř u všech branek soupeře, na některé dokonce sám nahrál. I když celkem pravidelně bodoval, na odčinění chyb to obvykle nestačilo. V šestém zápasu série však odehrál více než 53 minut a větších chyb se už vyvaroval, nicméně i v tomto zápase byl u jediné branky Sharks. Proti Detroitu by to mohlo rozhodovat. Nejslabším článkem obrany, v podstatě jediným slabším článkem obrany, byl tentokrát Sergej Zubov.

Nejlepší tři obránci série: 1. Norström, 2. Robidas, 3. Daley

Útok

V útoku byl jeden hráč, který o několik tříd převyšoval všechny ostatní. Hráče Sharks nevyjímaje. Byl to kapitán Stars Brenden Morrow. Ten neměl v zápasech se San Jose konkurenci. Žádný jiný útočník Stars nebyl tak dobrý jako on a ani se mu vzdáleně nepřiblížil. Za zmínku stojí výkony Ribeira (překvapivě dobře bránil, vracel se a hrál do těla), Modana, Lehtinena a Richardse. Ti rozhodně nezklamali. Překvapivě neviditelný byl Steve Ott, který obvykle v zápasech se Žraloky ožívá. Lundqvist ani Eriksson vidět příliš nebyli, na druhou stranu, žádné chyby nedělali. Postupně začal dostávat větší a větší šanci Antti Miettinen, který ale v pátém zápase udělal v prodloužení chybu, za kterou Stars zaplatili. V šestém zápase naopak jednu branku vstřelil. Niklas Hagman se také poprvé prosadil až proti San Jose. Na něm je hodně vidět snaha, nasazení, ale body nikde. Dobrou práci odvedl po zranění Barnese Toby Petersen. Jeho bruslení, rychlost a hlavně přímočarost byli přesně tím, co Stars po ztrátě veterána Barnese potřebovali. Především v oslabení odvedl veliký kus práce. Pochopitelně ale nebyl schopen bodovat v klíčových okamžicích zápasů jako Barnes. Rozhodně ale příjemně překvapil a nahlas si řekl o novou smlouvu pro příští sezónu.

Nejlepší útočníci série: 1. Morrow, 2. , 3. Modano, Richards, Ribeiro

Speciální týmy

I když nehrály takovou roli jako v sérii s Ducks, opět byly velmi důležitou součástí zápasů se San Jose.

Stars byli v těchto disciplínách lepším týmem, když využili jednu přesilovou hru v 5 z 6 zápasů série, úspěšnost přesilovek se zastavila na čísle 22,73%, což pro Sharks představuje jen něco málo přes 77% úspěšnosti hry v oslabení. Naopak přesilovka Sharks toho moc nepředvedla, Sharks využili jen 2 přesilovky z 25 nabídnutých příležitostí, tedy 8% úspěšnost, tedy 92% úspěšnost oslabení Hvězd.

Stars mají po dvou sériích playoff druhou nejlepší bilanci na přesilovkách ze všech týmů, které do playoff nastoupili. Nejlepší je Calgary, to ale vypadlo už v prvním kole. Oslabení Dallasu je čtvrté nejlepší, Boston a Nashville však vypadli hned v prvním kole, z postupujících je lepší jen Pittsburgh.

Detroit

Otázkou je, zdali to vše bude stačit na Detroit. Klíčové ze strany Stars budou opět speciální formace. Přesilovka Detroitu je obvykle velmi silná, penalty killing Dallasu je však ve formě. Hvězdy se letos hodně spoléhají na svou přesilovku, což by mohlo v sérii s Detroitem rozhodovat. Stars budou mít nepochybně výhodu ve hře do těla. Red Wings jsou zase lepším týmem na buly. Také jsou nejvíce střílejícím týmem.

Klíčové budou vzájemné minisouboje prvních pětek. Ribeirova formace to na Detroit moc neumí, problém prosadit se měl i Brenden Morrow. Naopak první formaci Detroitu se proti Dallasu daří.

Stanley Cup 2008

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist