Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 5. 5. 08 Game 6 aneb Stars postupují do finále konference!  D. Brunclík

Tlak Stars ke gólu nevedl

Stars začali vynikajícně. Náporem. Hrálo se tvrdě a svižně. Šance Stars vrcholily šancí Ribeira, ten ale i díky faulu netrefil prázdnou branku. Stars byli v první třetině jasně lepším týmem, jejich střely ale bohužel končily mimo. Hvězdy rozdaly celkem 19 hitů, už jen Steve Ott měl 4. Dobře hrála i čtvrtá formace, která si dokázala vynutit územní převahu a měla i několik střel. Nejméně vidět byla třetí Modanova formace. Ostatní lajny si vytvářely tlak a střílely o 106, ale produktivita byla opět problémem. Sharks díky několika přesilovkám otupili tlak Dallasu a připravili si i pár šancí. Jinak při hře pěti proti pěti byli jasně horším týmem, v podstatě se celou první třetinu jen bránili.

Stars se ujímají vedení

Dallas se po ubráněné přesilovce dostal opět do tempa. Šance už ale nebyly tak veliké jako v prvné třetině. Přesto udeřilo. A to když se z dorážky Zubovovy střely prosadil Miettinen. Dobrou práci odvedl před brankou stínící Hagman. Miettinen tak alespoň částečně napravil onu nesmyslnou ztrátu puku v prodloužení minulého zápasu, která stála Hvězdy zápas číslo pět. Po gólu se k sólu odhodlal obránce Grossman, jeho střelu ale Nabokov efektně chytil do lapačky. Pokud byl Dallas v něčem dominantní, pak to byla hra do těla. 25 hitů v polovině zápasu hovoří za vše. Nejlépe si v této disciplíně vedl Steve Ott, kterého tak bylo poprvé v této sérii skutečně vidět. Marty Turco předváděl absolutně vše ze svého repertoáru, když při jednom střídání Thorntonovy formace zlikvidoval tři její velké šance. Ke konci třetiny už bylo jasně vidět, že Stars chtějí dobrý výsledek do přestávky udržet, vyhazovali jen puky z pásma, tlak Sharks byl v tu chvíli enormní. Jen připomínám, že v této sérii platí, že kdo první skóruje, prohrává a vedení po 40 minutách je spíš na obtíž. Před Dallasem tedy stál velký úkol, Žraloci se totiž jen tak nevzdávají.

Sharks šťastně srovnávají

Navzdory dobrému vstupu do třetí třetiny Stars opět inkasovali. To se trefil Ryan Clowe, když tečoval střelu Riveta. A Sharks kousali i nadále. Vyrovnání jim hodně pomohlo, i když bylo hodně šťastné. V polovině třetí třetiny byl ve velké šanci Grossman, ale opět minul branku. Na svůj první gól v NHL si tedy ještě bude muset počkat. Oba týmy si připravily několik dobrých šancí, ke gólu ale nevedly. V posledních minutách byl Dallas hodně aktivní, šance ale opět nebyly proměněny. V posledních vteřinách zápasu si Morrow počkal na Michálka a sestřelil ho. Čistý zákrok, to Dallas potřeboval. Nastartovat před prodloužením. Opět tedy zápas skončil remízou, to jen dokládá, jak vyrovnaná je tato série.

Dallas lepším týmem, branky nikde

Dallas začal velmi aktivně, šance střídala šanci. Morrow rozdával hity na počkání jako správný kapitán. Při jedné šanci vypálil Richards, ale Nabokov zachránil doslova na poslední chvíli. Přišel na řadu videorozhodčí, ale branka neplatila. Nabokov schoval puk v rukavici. Dallas však i nadále dominoval, San Jose k ničemu nepustil. Snažil se rozhodnout. Sharks měli jednu obrovskou šanci, Turco však tutovku Marleaua vychytal, i dorážku. Pak už zase začal hrát Dallas. Ale ne a ne dostat puk za brankovou čáru. Tři obrovské šance měl Mike Ribeiro. Nejdřív mu trošku při zakončení utekl puk, když byl úplně sám před gólmanem, pak dal dorážku jen do betonu a ve třetí šanci o chvilku později trefil jen tyčku.

Gólmani dominují

Dallas nezačal druhý overtime dobře. Robidas upadl a San Jose mělo tutovku, Marty Turco byl ale na místě. Stejně jako při dalších šancích Sharks. V druhém prodloužení bylo daleko aktivnější San Jose. A také mělo daleko víc šancí. Rozhodčí se evidentně rozhodli nepískat. Vysoká hůl Thorntona ve tváři Morrowa a píšťalka zůstala němá. Brenden Morrow si už připsal 16 hitů, což je rekord NHL v jednom zápase.

Opět bez branek

Turco Stars podržel při šanci Thorntona. Pak si rozhodčí vymysleli faul a na trestnou šel Grossman. Podobných faulů byli v zápase tisíce, rozhodčí ale asi chtějí hráčům pomoci k ukončení zápasu. Stars ale oslabení zvládli. Ubráněná přesilovka Hvězdám pomohla, zavřeli na několik střídání Sharks v pásmu. Gólmani předváděli jeden lepší zákrok za druhým, zejména Marty Turco se ukazoval. Jendou puk zastavil těsně na brankové čáře. Videorozhodčí ale potvrdil názor sudích, že puk nepřešel přes brankovou čáru.

Dallas postupuje

Šance na obou stranách, gólmani opět drželi své týmy. Rozhodčí museli písknout přesilovku i pro Dallas, ten se nakonec dočkal. Rozhodnout mohl jen jediný hráč a ten to také udělal. Brenden Morrow poslal Dallas do finále konference!!!!! Poprvé od roku 2000. Dnešní zápas byl osmý nejdelší v dějinách NHL. Brenden Morrow jednoznačným hrdinou zápasu a celé série. V tomto zápasu si připsal celkem 19 hitů, což je rekord NHL. Poprvé v sérii tedy neplatilo, že kdo první skóruje, prohrává. A že bylo na čase to prolomit.

Stanley Cup 2008

Weblog

Předchozí - Game 5 aneb Sharks opět vítězí
Následující - Shrnutí série se San Jose

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist