Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 20. 5. 08 GAME 6 aneb Detroit do finále!  D. Brunclík

Detroit se ujímá vedení

Zápas začal poměrně opatrně. Trošku aktivnějším byl Dallas. Nicméně jako první skóroval z ničeho nic Detroit. Puk si před brankovištěm zpracoval obličejem Draper, od něj puk spadl na Turca a duchapřítomný Draper už jen puk dorazil za něj. Poměrně kuriózní branka. Bránění Drapera vzdal chvilku před gólem Ribeiro a nechal ho tak před Turcem úplně samotného, neboť obránce Niskanen nebyl ještě v jeho těsné blízkosti. Tým, který v této sérii vstřelil jako první branku, vždy vyhrál. Dallas se vzpamatoval snad až po střele Richardse, kdy ani Osgood nevěděl, kde je puk. Velkou šanci měl po delší pauze Dallas, ale šanci 2 na 1 nedokázal po příhře Richardse zakončit Daley. Výsledkem byla alespoň přesilová hra Stars. Ta se ale Dallasu vůbec nepovedla a ihned po jejím skončení by vyloučen domácí Daley. Jeho vyloučení na druhé straně potrestal Dacjuk. Tomu nechtěně zpracoval puk v ideální pozici Grossman. Další neskutečnou hrubku vyrobila obrana Stars, když nechala před brankou volného Drakea, situace podobná první brance Detroitu. Drake si puk zpracoval poměrně zvláštně, Marty Turco měl pocit, že jej má v rukavici. Tam ale puk nebyl a Drake ho už jen dorazil za bezmocného Turca. Domácí dostali ještě jednu šanci přesilové hry, ta ale dopadla stejně, jako ta předešlá. Dallasu první třetina vůbec nevyšla, neboť třikrát inkasoval a sám si vytvořil jen jednu větší šanci. Šance Stars na vynucení sedmého zápasu tak byly uhašeny už po necelých 20 minutách. Tak slabý výkon ze strany Stars jsem opravdu nečekal.

Detroit zvyšuje vedení

Domácí si brzy vynutili přesilovou hru, měli několik šancí, ty ale proměnit nedokázali, navíc jim ujel Zetterberg a v oslabení skóroval. Do jízdy mu nahrál kapitán Stars Brenden Morrow. V této sérii dal Zetterberg již svůj druhý gól v oslabení. Zápas se tak definitivně již jen dohrával. Domácím v tomto zápase totálně vybouchli přesilovky, šancí byli spíše pro hosty. Dallas postupně zahodil tři přesilovky v řadě v poměrně krátké době. Žádné šance si domácí nepřipravili, naopak v té třetí mohl navýšit skóre Dacjuk. Druhá třetina byla hodně o oslabeních a přesilovkách, neboť Stars hráli početní výhodu 4x, Detroit jednou.

Kosmetická úprava skóre

Hned v úvodu si domácí zahráli v početní výhodě. Šanci měli nejdříve hosté, poté se ale trefil Robidas. Ten rozhodně nezklamal ani v jedné letošní sérii. Jeho branka ale přišla až příliš pozdě. Až absurdně vypadala situace, kdy Red Wings jeli dva na nikoho, jejich rychlost byla ale tak malá, že je dojel Niskanen, který v úvodu ztrácel několik metrů. Stars pak hráli poměrně hodně aktivně. Byli téměř neustále v obranném pásmu Detroitu, snažili se i často střílet, na Osgooda si ale nepřišli. V obrovských šancích byli Ribeiro a chvíli po něm Daley, Ott a Hagman. Velké šance ale zůstaly nevyužity, což je pro Dallas v této sérii typické. Koncovka byla problémem Stars od poloviny série se San Jose. Stars nedokázali v 10 po sobě jdoucích zápasech dát ani jednou víc než tři branky. Tři branky vstřelili jen dvakrát. To vypovídá o mnohém. Stars ještě odvolali Martyho Turca a snažili se dvě a půl minuty před koncem o zázrak. Ten se ale nekonal.

Dallasu série s Detroitem moc nevyšla. Marty Turco odchytal dva dobré zápasy, což je ale na finále Západní konference málo. Největší hvězdy Stars zůstaly hodně za očekáváním. Modano, Ribeiro, Richards, Zubov, ale i Morrow. Ti všichni zůstali své pověsti v sérii s Detroitem hodně dlužni. Obdobně střelec ze základní části Hagman. Naopak Petersen, Lundqvist, Eriksson zahráli poměrně slušně. Speciální týmy táhly Dallas v playoff, Ne tak v sérii s Detroitem. Přesilovka Stars byla úděsná, oslabení v prvních zápasech nic moc, postupně se ale zlepšovalo.

Alespoň si tak mohli Stars udělat obrázek o budoucí sestavě. Do té se už zřejmě nevrátí Miettinen, možná ani Stu Barnes. Naopak o novou smlouvu si řekl Petersen. Na odchodu bude možná i Norström, i když to by byla škoda. Norström v playoff hrál velmi dobře.

Stanley Cup 2008

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist