Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

15. 5. 08 Game 4 aneb Stars konečně vítězně  D. Brunclík

Dallas v náporu, góly nikde

Dallas začal tradičně, tedy aktivně. V dobrých pozicích se objevilo hned několik hráčů Stars, tu nejlepší měli Miettinen a Morrow a chvíli po nich i Robidas, ten ale trefil jen tyčku. Dallas si svou aktivitou vynutil přesilovku, ta mu ale v sérii proti Detroitu vůbec nejde. A stejně neúspěšná byla i tentokrát, a to navzdory tomu, že zejména první přesilovková formace si dokázala vytvořit tlak a měla i nějaké nebezpečné střely. V další obrovské šanci bylo trio Eriksson, Lundqvist a Petersen, branka ale nepadla jen díky faulu Lidströma. Další přesilovka měla stejný výsledek, tedy gólem neskončila. Hned po jejím skončení byl v další šanci Eriksson. Jen připomínám, že Dallas v sérii ještě nevedl ani jednu jedinou minutu. Další přesilovka Stars měla podobný průběh jako ty dvě předešlé. Těsně před koncem třetiny byl v šanci ještě Ribeiro, branku ale nedal. Dallas byl hodně aktivní, branku ale z poměrně slušného tlaku dát nedokázal. Tedy podobně jako v minulém zápase, na rozdíl od něj ale tentokrát neinkasoval. Poprvé v sérii byl Dallas úspěšnější na buly, převahu měl i v počtu střel a hitů.

Dallas jde poprvé do vedení

První šanci ěl po pěti minutách druhé třetiny až Dallas Drake, Marty Turco byl ale na místě. Druhá třetina už měla evidentně volnější tempo, Dallas už nebyl tak aktivní. Mezi hosty dnešního zápasu byli Garry Bettman či Guy Carbonneau. První přesilovka Detroitu skončila brankou, rozhodčí ji ale naprosto nesmyslně neuznali. Po skončení přesilovky byl v šanci Miettinen a o chvíli později Lundqvistova formace, branka ale nepadla. Na druhé straně byl ve velké šanci Cleary, jeho pokus ale zastavila tyčka. Na řadě ale byla další přesilovka Detroitu, Dallas ji v pohodě ubránil. Hned po jejím skončení byl ale vyloučen Ott, Detroit tak dostal další velkou šanci, využít ji tentokrát nedokázal. V další slušné šanci byl po skončení přesilovky Detroitu Eriksson, na druhé straně pak Filppula. Když už se zdálo, že se nic nestane, Robidas vypálil z úhlu, Osgood jeho pokus jen vyrazil na Erikssona, ten už puk jen lehce dorazil a Dallas se poprvé v sérii ujal vedení.

Detroit ale začal hrát ve druhé třetině trošičku aktivněji, postupem času si začal vytvářet více a více šancí. Obraz hry byl vyrovnaný, přesto se paradoxně vedení ujali Stars. Detroit otočil statistiky vhazování a počtu střel.

Dallas dokráčel k výhře

Netrvalo ani minutu a bylo srovnáno. Střelou švihem se prosadil Zetterberg. Vedení Dallasu v této sérii tak trvalo jen něco málo přes minutu. Velké šance měli Modano a pak Helm. Dallasu tedy nástup do třetí třetiny moc nevyšel, navíc se musel bránit další přesilovce Red Wings. A úspěšně, ihned po vypršení trestu fauloval Rafalski a přesilovku si zahrál i Dallas. Nádherná akce Dallas, když Zubov nabil Modanovi a ten střelou z první nedal Osgoodovi šanci. 2:1. Hvězdy se tedy podruhé v tomto zápasu a v této sérii ujaly vedení. Detroit po vstřelené brance začal hrát naplno a bylo to vidět. Šance střídala šanci, Red Wings se snažili o vyrovnání, proti byl ale Marty Turco. Obrovskou šanci měl Maltby. Klid na hokejky Stars vnesl až kapitán Brenden Morrow, který nejdříve zboural hráče Wings, pak si najel do střelecké pozice a zvýšil na 3:1. Do konce zápasu zbývalo 5 minut, úkol tedy velmi těžký i pro Detroit. Holmström trefil střelou z úhlu jen tyčku. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Morrow za zdržování hry. Dallas však dobře vykrýval možné prostory pro střely, čas tedy utíkal velmi rychle. Detroit dokonce odvolal gólmana,l jednalo se tedy o přesilovku 6 proti 4. Půl minuty před koncem byl vyloučen Modano, Detroit tak mohl hrát přesilovku 6 na 3. I přes obrovský tlak hráčů Red Wings však Stars výhru udrželi, zaslouženě vyhráli a zkorigovali stav série na 3:1 pro Red Wings.

Stars v tomto zápasu zahrál gólman, velmi dobře zahrála i obrana a útok se oproti miulým zápasům také snažil o mnoho víc. Poměrně dobrý byl Dallas i na buly a v klíčovém okamžiku zápasu se podařilo využít i přesilovou hru. Dařilo se též formaci na oslabení. Vyzdvihl bych přínos Tobyho Petersena, který normálně moc nehraje. Dnes hrál ale hodně a velmi dobře. Jeho formace nastupovala většinou proti Dacjukově formaci a odvedla při jejím bránění dobrou práci. Navíc Petersenova formace i skórovala. Jednotlivé formace Stars nastoupily v tomto složení poprvé, trenér Dave Tippett sestavou pořádně zamíchal. Mimo nezůstaly ani obranné dvojice.

Zápas byl ale ovlivněn neuznanou brankou Red Wings, která mohla vše změnit. Osobně jsem měl pocit, že v tomto zápase rozhodčí byli na straně Stars. Tedy v několika okamžicích. I jeden z nich ale mohl být ten klíčový.