Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji
 

 19. 4. 08 Game 3, game 4, aneb domácí zápasy máme za sebou  D. Brunclík

Máme za sebou třetí a čtvrtý zápas této série. Ve třetím Stars prohráli, čtvrtý byl pro Hvězdy naopak vítězný.

Ducks se vrací ke své hře

Zápas číslo tři byl ve znamení toho, že se Ducks vrátili ke své tradičné hře, kterou jim Dallas svou perfekní hrou v prvních dvou zápasech série nedovolil. Anaheim se tak vrátil k agresivnímu forčekingu a ve třetím zápase díky němu i vyhrál. Podobný herní projev mají snad jen Ducks. Dvě branky padly právě po agresivním napadání v útočném pásmu, které přinutilo hráče Stars k chybám.

Ospalý Dallas, nabuzený Pronger

Dallas ve třetím zápasu série nezvládl první polovinu zápasu. Začal sice dobře, ale své šance neproměnil, proto přišel krutý trest. Ducks postupně ovládli zápas a navýšili náskok až na 4 branky, přičemž dokázali využít dvě přesilové hry, z toho jednu pět na tři. Dallas se dlouho v přesilovce nedokázal prosadit, až ve třetí třetině dvakrát skóroval Morrow. Dallas tedy opět vstřelil alespoň dvě přesilovkové branky, což je velmi slušná bilance. Dá se ale říci, že třetí zápas série přinesl zatím nejhorší výkon Stars a nejlepší výkon Ducks. Zápas lze hodnotit jako poměrně vyrovnaný. Dobrý výkon poprvé v sérii předvedl Jean Sebastien Giguere.

Zatímco Anaheimu zahrál Pronger a další dobře placení hráči, někteří obránci Dallasu na Game 3 rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. Norström odehrál hodně špatný zápas. Niskanen také neměl svůj den. Marty Turco sice za žádnou branku vyloženě nemohl, ale žádný zákrok „navíc“ také nepředvedl. Útočníci se trápili. Modanova formace nebyla moc vidět a Ott udělal jednu hrubku, která skončila gólem v Turcově brance. Jen Morrow se ukázal jako správný kapitán. Jeho dvě branky ve třetí třetině Stars hodně pomohly. Závěr byl díky nim dramatický, a ačkoli Stars k vítězství nepomohly, rozhodně Dallas nastartovaly k lepšímu výkonu v Game 4.

Game 4, mladá obrana září

Ve čtvrtém zápasu série se Dallas opět vypnul k téměř perfektnímu výkonu. Zahrál především Marty Turco, který opět předvedl, proč patří mezi brankářskou elitu NHL. V obraně zářil Daley, Fistric a Grossman. Fistric odehrál svůj první zápas v playoff v kariéře a byla to premiéra velmi úspěšná. Místo v základu mu udělal opět zraněný Philippe Boucher. Trevor Daley odehrál jedno z nejlepších utkání za Stars ve své kariéře. Rozhodčí bohužel neuznali jeho regulérní gól v první třetině za stavu 0:0. V obraně Stars tak nastoupili tři nováčci, přičemž čtyři obránci jsou mladší 24 let. 24, 23, 21 a 21 let. Tak mladou obranu Dallas ještě nikdy neměl, natož pak v playoff. Dobrý zápas odehrál v podstatě celý tým. Dobrý výkon předvedla Modanova a Richardsova formace. Modanova formace byla u dvou branek, prosadil se Ott i Barnes. Oblíbenec dallaského publika Stu Barnes si kromě vítězné branky připsal i asistenci u branky Otta. Z Richardsovi formace se prosadil Lundqvist. Zajímavostí je, že zrovna v okamžiku, kdy tento švédský forvard bojoval proti Ducks, jeho žena byla toho času v porodnici, aby porodila jejich prvního společného potomka. Čisté konto zkazil Marty Turcovi 8 vteřin před koncem zápasu až Mathieu Schneider. Ani jeden z týmů se neprosadil při přesilovce, dominovali tak formace pro oslabení. Dallas byl ve čtvrtém zápasu série jednoznačně lepším týmem a vyhrál zaslouženě. Stejně jako v prvním a druhém zápasu série.

Postup na obzoru

Dallas tak ve čtvrtém zápase udělal velký krok k postupu do druhého kola. Jen 9,6% týmů, které v sérii prohrávali 3:1 na zápasy, dokázalo nepříznivý vývoj otočit. Naposledy se to podařilo v roce 2004 Montrealu, v roce 2003 se tak stalo dokonce třikrát, z toho dvakrát se to poštěstilo Minnesotě. Doufejme, že Stars tuto statistiku také potvrdí.

Stanley Cup 2008

nahoru | na úvod
Prohockey
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

TOPlist

Odkazy

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist