Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

13. 5. 08 GAME 3 aneb Detroit krůček od postupu  D. Brunclík

Detroit školí v produktivitě

Dallas začal stejně jako i v ostatních dvou zápasech, tedy náporem. Hned po minutě hry si vynutil vyloučení. Vyhrané buly, tyčka za Osgoodem po Robidasově střele, svižné, rychle přihrávky. Dallas začal až nečekaně dobře. Ale co jiného mu zbývá. I nadále byli Stars velmi aktivní, tlak si vytvářely v podstatě všechny formace. V obrovské šanci se objevil rychlík Petersen. Detroit se dostal k první střele až při hře 4 na 4 po osmi minutách hry. Jejich třetí střela už ale skončila brankou, když Dacjuk otřel svou střelu o tyčku. V další šanci Dallasu střílel opět mimo Hagman. Dallas pak soupeře zamkl na několik minut do pásma, Detroit si pomohl několika fauly, rozhodčí ale mlčeli, přesto Stars vstřelili branku. První formaci doplnil na ledě Modano, skvěle přihrál Grossmanovi a ten nedal Osgoodovi šanci. Jeho první gól v playoff. A první v NHL vůbec. Odpověď Detroitu však byla až nečekaně rychlá. Z další ojedinělé šance se trefil opět Dacjuk. To zaspal při bránění Robidas. Stars v každém zápase nechají soupeře téměř zadarmo dostat se do hry. A dají mu to jako na stříbrném podnose. Při vyloučení Hagmana měl obrovskou šanci Dan Cleary, Turco byl ale na místě.

Dallas poprvé v sérii Detroit výrazně přehrál, počet šancí byl jednoznačně na straně Stars, stejně tak jako hra do těla, v té byl Dallas jednoznačně lepší. Detroit ale tentokrát školil v produktivitě. A když už tlak Stars byl příliš velký, vzal si trenér Detroitu oddechový čas. Zajímavý taktický okamžik. V danou chvíli to Detroitu nepomohlo, protože branka Dallasu přišla hned v zápětí. Hře Stars jednoznačně napomáhal fakt, že poměr vyhraných a prohraných buly byl vyrovnaný. Stars tak nemuseli o puk tolik bojovat jako v minulých dvou zápasech. Jedna věc oba týmy odlišuje. Zatímco Red Wings své střely střílí na branku, Dallas je pálí mimo. Zvláštní, ale je to tak. Dnešní první třetina to opět doložila. Zatímco Stars měli 6 střel mimo, Detroit žádnou.

Stars mnohem lepší, Detroit přesto vede

Stars začali třetinu přesilovkou, Modano připravil šanci pro Morrowa, tomu stačilo trefit prázdnou branku, přihrávka však byla až moc prudká. Další šanci měl Miettinen. Dallas tak opět nevyužívá své šance, stejně jako v minulém zápase. Stars se konečně dočkali po dalším tlaku Richardsovi formace. Richards trefil obránce Stuarta, od něj se puk odrazil za bezmocného Osgooda. V polovině třetiny měl velkou šanci opět Richards, Osgood byl ale na místě. Hrálo se velmi svižně, dlouho bez přerušení, Stars opět Detroit přehrávali. Projev Stars je tak třetinu od třetiny v celé sérii lepší. Detroit naopak jde dolů, nicméně přesto stačil se Stars držet krok. Detroit se dostal snad do první šance ve druhé třetině a opět ji proměnil. To se dostal do brejku Hudler a nedal Turcovi šanci. 3:2 pro Detroit. Následná přesilovka Stars vypadala podle jejich aktuálního rozložení mysli. Tedy bídně. Detroit byl opět na koni a bylo to znát. Dallas se opět srazil sám. Do konce třetiny se už nic moc nezměnilo. Jen Modano všechny vyděsil předčasným odchodem do kabin. Dallas tedy musí dát na výhru dvě branky, to bude úkol téměř nadlidský. Detroit totiž hraje to, co potřebuje. Dobře brání a vyráží do brejků. Opět se čtvrtá formace Detroitu prosadila, Dallas má problém s prosazením první., natož pak čtvrté. Dnešní zápas zatím nevychází obranné dvojici Daley- Robidas. Převaha Stars v hitech je až neskutečná 36-14. Dobře se ukazuje Winchester, ten hraje nad očekávání dobře v tom omezeném množství ledu.

Detroit parádní hrou vyhrává zápas

Modano byl ale na střídačce, zřejmě tedy nic vážného. Při přesilovce Stars byl sražen právě Modano, rozhodčí si ale nedovolili poslat Detroit do tří. V této sérii to vypadá, jakoby rozhodčí spolkli píšťalku. Navíc v oslabení ujel Zetterberg, Richards jen laxně bránil a bylo to 4:2. Obraz hry jasně vypovídal o šancích Stars na výhru v tomto zápase, respektive na postup v této sérii. Ze strany Stars to již bylo křečovité. V obrovské šanci byl Ribeiro, v podstatě ta samá šance, jako v minulém zápase, byl tedy sám mezi kruhy. Osgooda ale nepřekonal. Morrow pak spadl na levou ruku, jeho loket dostal zabrat, Morrow se ale z podobných polízanic vždy rychle vylíže. Bylo tomu tak i tentokrát. Zápas ztratil tempo i náboj. Stars již bylo jasné, že ne obrat nemají, Detroit naopak šetřil síly a jeho hráči si spíš dávali pozor, aby se nezranili. Dacjuk se nakonec ještě dočkal hattricku, první lajna Red Wings přehrála tu první dallaskou na celé čáře.

Marty Turco dokázal, že je špičkovým gólmanem, ale ne pokud hraje proti Detroitu. To je gólmanem jen velmi průměrným. Dobře začne obvykle chytat až za rozhodnutého stavu. Ve třetí třetině Stars odpadli, co se týče hry na vhazování. V celém zápase platilo jedno. Stars byli aktivní a když už to vypadalo, že by konečně mohli vzít osud zápasu do svých rukou, Red Wings tyto myšlenky rychle utnuli. Obvykle brankou. Schyluje se ale k propadáku, Stars by mohli prohrát 4:0 na zápasy. To čekal jen málokdo. Co dodat? Modano, Morrow, Ribeiro, Zubov, Turco a v podstatě všichni ostatní zaostávají svými výkony za očekáváním. Od největších tahounů se ale čeká daleko víc.