Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

11. 5. 08 Game 2 aneb Detroit vede už 2:0  D. Brunclík

Detroit opět po první třetině vede

Hned v první minutě měl velkou šanci Eriksson, puk se mu ale svezl z backhandu a nezakončil tak, jak chtěl. A i nadále bylo vidět že Stars musí, zatímco Detroit může. Stars začali aktivně, ale úvod byl stejný jako v prvním zápase. Bohužel. Hvězdy jely 4 na 1, obrovskou šanci ale nedokázali proměnit. Pak se z protiútoku trefil nováček Helm. 2 minuty si vysloužil Niklas Lidström za vyhození puku z obranného pásma a přesilovku Dallas velmi rychle využil. Trefil se Stephane Robidas. 1:1. Chvíli na to ale hořelo před Turcem. Naštěstí gól z toho nebyl. Detroit často nastřeluje puky před branku jen tak na náhodu, doufajíce, že se puk od některého z hráčů odrazí do branky. To je velmi nebezpečné. Detroit chvíli na to vstřelil branku, ta ale nebyla uznána, neboť padla až po odpískání. Předcházela jí totiž přihrávka rukou. Hra byla poměrně svižná, šance měly obě strany. Dallas vypadal o něco lépe než v prvním zápase. Pak ale přišla přesilovka Detroitu a stav se opět měnil. Před brankou opět dělal rozruch Holmström, staral se o něj Norström a celkem dobře, nicméně přesně vypálil Henrik Zetterberg. Přesilovky Red Wings jsou doslova smrtící. Vyloučení Zubova tak stálo Dallas opět branku. Jen podotýkám, že ruský bek byl na ledě i u první branky Detroitu. Stars opět nedávali šance, Hagman opět v koncovce zklamal, když neproměnil téměř samostatný nájezd. V posledních vteřinách ještě dokázal Dallas zavést puk do pásma a vytvořit si šanci, ale tu Ribeiro neproměnil, neboť těsně před brankovou čarou odklidil puk do bezpečí obránce Detroitu. Dallas se nevyvaroval chybám z posledního zápasu. Vyloučení se opět ukázala jako klíčová a vyhraná vhazování, zejména na přesilovce, taky. Stars vyhráli jen 6 z 19 buly. Velmi slabá bilance. Stejně mizerná jako v prvním zápasu série. Red Wings vystřelili na Martyho Turca 12x, zatímco Stars na Osgooda jen 4x. Detroit hrál hodně do těla, dokonce i hráči jako Dacjuk byli agresivní. Wings si v první třetině připsali 21 hitů. Dallas má do druhé třetiny co zlepšovat.

Druhá třetina bez branek

Lidström opět dostal dvě minuty za podražení a Stars tak hráli opět přesilovku. Nebylo z toho ale nic jiného než jen dvě nebezpečné střely. Stars byli ale opět blízko vyrovnání. Bohužel hru do těla obstarávala v podstatě jen čtvrtá formace Stars, překvapivě nejvíce aktivní v tomto směru byl Peterson. Dallas si i nadále vytvářel šance, bohužel bez gólového efektu. Za aktivitu byl ale odměněný další přesilovkou. V té se ale dostal jen k jedné šanci. Důvodem byla opět slabá hra na vhazování. Na konci přesilovky byl ale vyloučen Brad Stuart, přesilovka 5 na 3 trvala ale jen 8 vteřin. Síly na ledě se ale brzy srovnaly, když byl vyloučen Brad Richards. Přesilovka Detroitu byla o hodně nebezpečnější. Byla totiž plná střel, před bránou se opět clonilo – Holmström a Marty Turco se měl co otáčet. A právě Marty Turco dostal dvě minuty za sekání Holmströma, když se ho snažil dostat z brankoviště, což, jak všichni víme, je úkol téměř nadlidský. Přesilovku 5 na 3 už Detroit ale nestihl proměnit. Naopak v oslabení mohl skórovat Hagman, opět ale minul branku. Hagman snad z úcty ke gólmanům střílí mimo, zvláštní je, že jeho střely téměř nikdy nejdou na gólmana, ani do branky. Detroit si vytvářel šanci za šancí, branka z toho naštěstí nepadla. Dallas nehraje svou hru. Detroit mu to nedovoluje. Důvodem je jednak buly, Stars tak nemají puk, překvapivě je však Detroit lepší i ve hře do těla, to je pro mě největší překvapení. Hráči Dallasu hrají na můj vkus až moc uctivě. Hráče San Jose a Anaheimu to bolelo, teď je tomu spíš naopak. Dallas si vynutil další přesilovku, když rychlík Hagman objížděl pomalého Cheliose. Ribeiro ale v obrovské šanci Osgooda nepropálil. Nechci opakovat ty samé věty o proměňování šancí, o buly, střelách, atd., nosil bych jen dříví do lesa. Oba týmy si vytvořily velké množství šancí, gólmani ale zůstali bezchybní. Stars, na rozdíl od prvního zápasu, si vytvářeli velké množství šancí, problémem je ale koncovka. Ta tíží Dallas už minimálně dva týdny. Po dvou třetinách byl stav na buly 9-31 ve prospěch hráčů Red Wings. Věc nevídaná.

Detroit udržel vedení

Dallas bohužel přišel o zraněného Jere Lehtinena, což je pro první formaci klíčový hráč. V obrovské šanci pak opět nedal Ribeiro. Podobná pozice té ze druhé třetiny. Dvě velmi podobné střelecké pozice, podobné zakončení, stejný výsledek. V další obrovské šanci nedal Modano. Stars moc dobře věděli, že musí dát dvě branky a tak byli aktivní. Red Wings ale brzy hru vyrovnali a vynutili si i faul Niskanena. Přesilovku ale proměnit nedokázali. Hráči Stars se snažili, ale Detroit již v pohodě bránil a tým z Texasu do žádných větších šancí nepouštěl. Speciálně poslední pětiminutovku odehráli Red Wings parádně, neboť Stars se již nedostali vůbec k ničemu. Konec zápasu nezvládl Mike Ribeiro, když se nechal vyprovokovat a sekl gólmana hostí někam do oblasti krku. Pravděpodobně tak bude v dalším zápase chybět nejen Jere Lehtinen…..

Detroit byl lepším týmem a vyhrál zaslouženě. I když byl výkon Stars lepší než v prvním zápase, na Detroit to nestačilo. Problémem je proměňování šancí. Již tři (čtyři) zápasy v řadě dal Dallas jen jednu branku na 60 minut zápasu. A to je málo. S tím se vyhrávat nedá. Zajímavým statistickým ukazatelem bylo, že všichni hráči Red Wings skončili zápas s aktivní bilancí na buly. Chtěl bych tu pochválit některého hráče Stars a napadl mě jen Stephana Robidas. Dal branku a v obraně zářil. Na straně Detroitu mám také problém vyzvednout jednoho hráče, neboť Detroit hrál týmově, nicméně vynikající byl Chris Osgood, zejména na oslabení byl dobrý Draper, na přesilovce Holmström a ve všem Henrik Zetterberg. Zajímavým hráčem v sestavě detroitského týmu je Valtteri Filppula. Mladý, rychlý, technicky zdatný, odolný, schopný vyhrát buly, umí i bránit. Budoucnost Wings vidím optimisticky.

Neodpustím si poznámku ke komentátorům Galaxie Sport. Katastrofa. Pořád mluvili jen o Detroitu. I když se srazili dva hráči Stars, oni tvrdili, že to byli hráči Detroitu, prostě jen a jen Detroit. Nekomentují, jen vyštěkávají jména, a to jen občas. Galaxie naprosto nesmyslně nevysílá zápasy playoff v duálu a tak čeští fandové hokeje musí poslouchat to verbální blití komentátorů Galaxie Sport. Galaxie měla už hodně času nějaké kvalitní komentátory sehnat. Pan Gáborík, to je tedy exot, ten se jim tedy povedl. Fuj! Fuj, kolalokově limonádě!