Dallas Stars czWeblog Dallas Stars
Blog o Dallas Stars, NHL a ledním hokeji

9. 5. 08 Game 1 aneb Detroit se ujímá vedení  D. Brunclík

Detroit se ujímá vedení a v podstatě rozhoduje zápas

Dallas začal poměrně dobře. Aktivně. Náporem. Stars si vynutili i přesilovku, gólem ale neskončila. Pak přišlo vyloučení Norströma a sporné vyloučení Fistrice. Nepochopil jsem, proč byl vyloučen, ale rozhodně to bylo klíčové. Přesilovka 5 na 3 hned v úvodu utkání. A hned využitá, Rafalski osvědčil své kvality. 1:0. V polovině první třetiny dostal opět přesilovku i Dallas, ale bylo jasně vidět, jak se na jejich psychice podepsala úvodní branka. Při dalším vyloučení Petersona se přesilovka Detroitu opět prosadila. 2:0. Stars tak v první třetině doplatili na nedisciplinovanost. Je pravda, že vyloučení byla poměrně přísná, ale na to měli hráči Dallasu myslet. Detroit dobře bruslil, dobře kombinoval a při přesilovce tvrdě pálil od modré, před brankou Turcovi pokaždé někdo clonil, zejména Holmström nebo Franzen. Dobrou zprávou pro Stars bylo to, že zraněný Jere Lehtinen se na konci první třetiny opět vrátil do zápasu. A to s krvavým šrámem vedle levého oka. Dallasu vyšlo prvních několik střídání, pak se vše změnilo po vstřelení první branky. Ta dostala Dallas hodně dolů, od té doby jim nevycházelo vůbec nic. Detroit jasně ukázal svou dominanci na vhazování, v počtu střel a dalších ukazatelích. A přesně, jak jsem předpovídal, první formace Stars nebyla vůbec vidět a byla přehrávána. Mám pocit, že Detroit již v první třetině v podstatě rozhodl zápas.

Detroit navyšuje vedení

Detroit pokračoval i nadále ve své hře. Držel puk a vytvářel si šance. Po šesti minutách měl tutovku Hagman, když jel sám na gólmana, ale nedal. Opět důležitá chvíle. Dallas měl šanci snížit, nabídnuté šance ale nevyužil. Při následné přesilovce Detroit opět skóroval, Hvězdy se tedy z první třetiny nepoučily. Filppula pak zápas definitivně rozhodl, když vstřelil první gól zápasu při stejném počtu hráčů na ledě. Snížit dokázal až těsně před koncem třetiny kapitán Brenden Morrow. Tato branka ale přišla až příliš pozdě. Problémem Stars bylo to, že když už se někdo dostal do šance, byl to Miettinen nebo Hagman, který sice v základní části branky dával, ale především v její první půli. Na jejím konci už měl krizi a góly nedával. To se přeneslo i do playoff.

Detroit v klidu kontroluje zápas

Třetí třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Stars nevypadali na to, že by chtěli zápas otočit, Red Wings chtěli naopak zápas udržet, nechali o poznání více puk na hokejkách Stars, ale šli jim o hodně více do těla než v předešlých dvou třetinách. Dallas postupně pohrdl všemi nabídnutými příležitostmi, přesilovkami, šancemi. V největší šanci Stars ve třetí třetině trefil Ott jen tyčku. Detroit soupeři mnoho šancí obvykle nedává a pokud je soupeř nepromění, nemá šanci proti nim uspět. Ačkoli čtvrtá formace Stars způsobila některé klíčová vyloučení, byla jednoznačně nejlepší formací Stars. Dokázala si vynutit převahu, měla šance, hrála do těla, dobře bruslila. Jinak si pochvalu nikdo nezaslouží. Modanova řada sice také nevypadala nejhůř, ke gólům ale jejich akce nevedly. Zubov hodně na rozehrávce kazil, proti Detroitu bylo hodně vidět, že Stars chybí bek, co umí založit akci. I když se o to ve třetí třetině snažili i Robidas a Daley, bylo vidět, že to není jejich denní chléb. Do druhého zápasu Stars budou muset zapracovat na disciplíně, to bude úkol číslo jedna, přesilovky, úkol číslo dva. V podstatě by bylo potřeba zlepšit vše. Detroit zaslouženě vyhrál. Dallas neukázal vůbec nic.