Aktuality

Michael Ryder na dva roky Hvězdou

Asi nejzásadnější posilou, kterou Stars 1. července získali, se stal pravý křídelní útočník Michael Ryder, který před pár týdny vyhrál s Bostonem Stanley Cup. Se Stars podepsal dvouletou smlouvu na 7 milionů dolarů. Do platového stropu se tedy bude v každé sezóně počítat částka 3,5 milionu amerických dolarů.

„Michael Ryder je veterán, který by měl pomoci naší útočné hře. Vyhrál Stanley Cup, bude tak přínosem i pro kabinu. Drží hokejku napravo, což nám pomůže hlavně při přesilovce a dá nám tím více možností, jak útočné řady poskládat. Je to rozený střelec, což je jeho největší deviza. Má rychlou střelu, pomůže nám konsolidovat naše první dvě útočné formace.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

183 cm vysoký a 87 kg vážící Michael Ryder byl zájmem Stars velmi potěšen. Stars se totiž ozvali okamžitě, jakmile to bylo možné a jejich zájem byl veliký.

„Měli o mě zájem, vypadalo to, že skutečně chtěli, abych za ně hrál, a přesně tohle jsem chtěl.“
pravé křídlo Stars Michael Ryder

Uplynulá sezóna byla pro 31letého Michaela Rydera hořkosladká. Postupně se propadl až do třetí formace Bruins. V základní části nasbíral 41 bodů za 18 branek a 23 asistencí, na ledě v průměru trávil jen 14 a půl minuty na zápas. To se ostatně nezměnilo ani v playoff. Nicméně v playoff dokázal pravidelně bodovat a připsal si 17 bodů za 8 branek a 9 asistencí v 25 zápasech. Zisk Stanley Cupu byl pro něho sladkou odměnou.

„Můj čas na ledě nebyl nic moc, hrál jsem ve třetí formaci a na přesilovku jsem se moc nedostal. Bylo to fajn, vyhrál jsem zde Stanley Cup, což je super, ale nyní nastal čas posunout se dál. Jsem moc šťastný, že jdu do týmu, kde mi dají více prostoru, budou mě nasazovat do všech možných herních situací, budu moci více skórovat a rozhodovat zápasy a přesně tohle jsem chtěl. Chci být hráčem, na kterého se bude upínat pozornost, kdy je třeba vstřelit branku.“
pravé křídlo Stars Michael Ryder

U Stars se těší na větší a zásadnější roli v týmu. Předpokládá se totiž, že by mohl nastupovat ve formaci s Mikem Ribeirem, se kterým mezi lety 2003 a 2006 hrál v Montrealu a před tím spolu hráli dokonce i na farmě.

Ryder strávil v Montrealu čtyři sezóny, dvakrát zde pokořil hranici 30 branek za sezónu. To bylo právě ono plodné období po dobu Ribeira. Po angažmá v Montrealu podepsal coby volný hráč s Bostonem, kde strávil 3 sezóny.

Generální manažer Stars Joe Nieuwendyk spojitost mezi angažováním Rydera a jeho vztahem s Ribeirem nepopírá. Ba naopak. A na další spolupráci s Ribeirem se těší i samotný Ryder.

„Určitě, hrál jsem s ním několik let na farmě, pak dva roky v Montrealu, vycházeli jsme spolu dobře a stejně dobrá byla i naše spolupráce na ledě. Samozřejmě že nevím, v jaké formaci budu nastupovat, to se všechno teprve uvidí, ale je dobré vědět, že tu znám někoho, s kým jsem dříve hrával.“
pravé křídlo Stars Michael Ryder

Michael Ryder dosud v NHL za Montreal a Boston odehrál 549 zápasů s bilancí 162 branek a 172 asistencí. Nastoupil také k 70 zápasům v playoff, v nich vstřelil 20 branek a na 23 dalších přihrál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *