Aktuality

Karlis Skrastins na dva roky Hvězdou

2. července 2009, tedy druhý den po otevření trhu s volnými hráči, přivedl generální manažer Stars Joe Nieuwendykprvní posilu. Je jí lotyšský obránce Karlis Skrastins. V Dallasu podepsal dvouletou smlouvu, podle které si v následující sezóně vydělá 1,1 milionu dolarů a v té následující 1,65 milionu dolarů. Do platového stropu se bude v obou sezónách započítávat částka 1,375 milionu dolarů.

„Jsme rádi, že jsme se s Karlisem Skrastinsem dohodli na dvouleté smlouvě. Má za sebou dobrou sezónu u Florida Panthers, je to zkušený veterán NHL, který do našeho týmu přináší odolnost, zkušenost, vůdčí schopnosti, tvrdost a pomůže stabilizovat naši obranu.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Téměř 35letý Karlis Skrastins odehrál poslední dvě sezóny v dresu Floridy Panthers. Ta poslední se mu vyvedla, když v 80 zápasech vstřelil 4 branky a na dalších 14 přihrál. Na své konto si připsal i 30 trestných minut. 18 bodů a 14 asistencí, to jsou jeho osobní maxima v jedné sezóně NHL. Mezi Panthers vynikal v počtu zblokovaných střel, když jich v uplynulém ročníku zastavil celkem 171, v celé NHL se pak v této kategorii umístil na celkově 9. příčce. V počtu zblokovaných střel pak patří každý rok ke špičce celé NHL. Jeho 9 kladných bodů v tabulce +/- bylo mezi floridskými obránci nejlepším počinem.

185 cm vysoký a 95 kg vážící Skrastins v NHL odehrál celkem 679 zápasů, ve kterých vstřelil 27 branek a u dalších 88 asistoval. Své konto zatížil i 313 trestnými minutami. V playoff zatím odehrál jen 20 zápasů s bilancí 0+3 a 12 trestnými minutami.

Obecně je považován za dobře bránícího obránce, jehož výkony jsou velmi vyrovnané. Má dobrou pracovní morálku a přístup ke hře. Je spolehlivý a může odehrát hodně minut na zápas. Patří k nejlépe blokujícím obráncům v celé NHL. Vyniká při hře v oslabení. Je velmi odolný, jen málokdy vynechá zápas NHL. Má dobré vůdčí schopnosti. Zajímavostí také je, že ačkoli se jedná o defenzivního obránce, inkasuje poměrně malé množství trestných minut.

Karlis Skrastins byl draftovaný v roce 1998 týmem Nashville Predators v devátém kole z celkově 230. místa. Od února 2000 až do února 2007 nevynechal jediný zápas NHL a stanovil tak rekord NHL v počtu odehraných zápasů obráncem v řadě – 495.

Rodák z Rigy (Lotyšsko) se zúčastnil také dvou olympijských her, a to v roce 2002 a 2006 a mnohokrát reprezentoval Lotyšsko na mistrovství světa. Naposledy v roce 2009.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *