Aktuality

Jason Williams do konce sezóny Hvězdou

Stars momentálně trápí rozsáhlá marodka. Trpí tím logicky nejen tým Dallas Stars, ale i farmářský tým Texas Stars (AHL). Proto se Hvězdy rozhodly posílit útočnou formaci podpisem volného hráče. Novou posilou se tak včera stal všestranný kanadský útočník Jason Williams. V novém působišti podepsal dvoucestnou smlouvu do konce aktuální sezóny. V prvním týmu si vydělá 500.000 amerických dolarů, na farmě potom 105.000.

„Jason Williams vyhrál Stanley Cup a tím přináší do našeho klubu spoustu zkušeností. Je schopný hrát na jakékoli pozici v útoku, navíc drží hůl napravo. Jsme rádi, že posílil náš tým.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Tento 30letý veterán dosud v NHL za Chicago, Atlantu, Columbus a Detroit odehrál 420 zápasů, ve kterých vstřelil 91 branek a na dalších 129 nahrál. V roce 2002 vyhrál s Detroitem Red Wings Stanley Cup. V 27 zápasech si připsal 3 body za 1 branku a 2 asistence.

V aktuální sezóně nastupoval za tým Connecticut Whale (AHL), v 17 zápasech vsítil 4 góly a přihrávkami se podílel na dalších 5 brankách. V loňské sezóně nastupoval za Detroit. Ve 44 zápasech si připsal 15 bodů za 6 gólů a 9 přihrávek.

„Od mého agenta jsem věděl, že Stars mají několik zraněných hráčů a že by mohli projevit zájem. Měl jsem kliku a jsem rád, že se mi ozvali, že se mnou chtějí podepsat smlouvu. Těším se na tuto šanci.“
nejnovější posila Stars Jason Williams

Kouč Marc Crawford poodhalil, jak hodlá Williamse využít. Počítá s ním především do třetí či čtvrté formace, časem by měl hrát přesilovky a případně i oslabení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *