Aktuality

Jamie Langenbrunner opět Hvězdou!

7. leden si asi budou všichni fandové týmu Dallas Stars dlouho pamatovat. Dallaské Hvězdy totiž přivítaly zpět svoji ztracenou ovečku. Generální manažer Stars Joe Nieuwendyk totiž nelenil a získal z New Jersey Devils pravé křídlo Jamieho Langenbrunnera. Devils dostanou výměnou podmíněnou třetí volbu draftu v roce 2011.

Dnes již 35letý Jamie Langenbrunner se tedy po téměř deseti letech vrací do týmu, který ho v roce 1993 z celkově 35. pozice draftoval, za který odehrál šest a půl sezóny (1995-2002) a kde také v roce 1999 vyhrál první ze svých dvou Stanley Cupů. Ten druhý získal v sezóně 2002/2003 právě v New Jersey, mimo jiné nastupoval i s Joe Nieuwendykem.

Dosud v NHL odehrál 996 zápasů, ve kterých vstřelil 232 branek a na dalších 388 nahrál. Své konto zatížil i 776 trestnými minutami. Jamie Langebrunner má na svém kontě čtyři branky vstřelené v prodloužení zápasu playoff. V této statistice je mezi aktivními hráči nejlepší. Stejný počet vstřelil také Chris Drury z New York Rangers.

„Jsme doslova nadšení, že můžeme Jamieho přivítat v našem týmu. Je přesně tím typem hráče, kterého chceme mít na soupisce, tvrdě pracující, odolný, vášnivý, prostě hráč, proti kterému se špatně hraje. Všichni naši fanoušci měli šanci poznat takříkajíc z první ruky, jaký je Jamie hráč. V devadesátých letech se dostal do NHL a byl součástí týmu, který tu v roce 1999 získal Stanley Cup. Jsme uchváceni, že ho můžeme přivítat zpátky v Dallasu.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

Jamie Langenbrunner zastával v New Jersey pozici kapitána týmu, a to od 5. prosince 2007. Pozici kapitána zastával v roce 2010 i v národním hokejovém týmu na olympijských hrách ve Vancouveru. Tým USA získal stříbrné medaile, přičemž Jamie si v šesti zápasech připsal jednu branku a 3 asistence. Tuto funkci převzal po Miku Modanovi.

Jamie Langenbrunner si v minulé sezóně vytvořil rekord v počtu asistencí, když jich nasbíral celkem 42. Jeho loňských 62 bodů pak bylo druhým nejlepším počinkem jeho kariéry. Nejvíc bodů zatím nasbíral v sezóně 2008/2009, a to 69. 2. ledna 2010 vstřelil v Minnesotě svůj první hat trick v NHL. Jak naplňující pro hráče pocházejícího právě z Minnesoty.

Bývalý generální manažer Dallas Stars Doug Armstrong začal mít v roce 2002 pocit, že Stars stárnou a je třeba s tím něco dělat. Těsně před uzávěrkou přestupů se tehdy dohodl s New Jersey Devils na výměně Joe Nieuwendyka, Jamieho Langebrunnera výměnou za Jasona Arnotta, Randyho McKaye a volby v prvním kole draftu v roce 2002. Tady se tehdy cesty Dallas Stars a Jamieho Langenbrunnera rozdělily. Nyní se však kruh uzavřel. Dá se totiž předpokládat, že tu Jamie bude chtít ukončit kariéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *