Aktuality

Steve Ott bude i nadále Hvězdou

Kanadský útočník Steve Ottspojil svou blízkou budoucnost i nadále s klubem Dallas Stars, když v úterý 29. dubna podepsal s Hvězdami novou dvouletou smlouvu.

Steve Ott by se stal po skončení letošní sezóny omezeným volným hráčem, odejít by tedy sám od sebe nemohl, ale hrozilo, že by mohl dostat nabídku smlouvy od jiného klubu (tzv. offer sheet). Stars tak raději neriskovali a tohoto velmi důležitého hráče si pojistili na dva roky. V následující sezóně si Steve Ott přijde na 1,35 milionu amerických dolarů, v sezóně 2009/2010 pak na 1,5 milionu. Do platového stropu se tak bude každý rok započítávat částka 1,425 milionu dolarů.

„Steve Ott odvedl skvělou práci, tuto smlouvu si bezpochyby zaslouží. Máme radost, že tu bude působit i v následujících dvou sezónách. Během let se stal důležitou součástí našeho týmu, jeho přínos tkví především v poctivé každodenní práci.“
generální manažer Stars Les Jackson

Steve Ott letos konečně ukazuje, proč si ho Stars vybrali na draftu v roce 2000 z celkově 25. místa. Letošní sezónu mu vychází ve všech ohledech. Zůstal zdravý, nenechal se již tolik zbytečně vylučovat, nezapojoval se již tolik do pěstních soubojů, začal více bodovat (vytvořil si osobní maximum v počtu vstřelených branek – 11), doslova doháněl svou hrou a prostořekostí k šílenství největší hvězdy soupeře, atd. Hodně lidí svou vyspělou hrou velmi překvapil. Málokdo již totiž věřil tomu, že Steve Ott ještě v NHL něco většího dokáže. Bývalý generální manažer Stars Doug Armstrong v to však věřil, proto mu před dvěma roky nabídl dvouletou smlouvu na 0,8 milionu dolarů ročně. Tehdy se mluvilo o tom, že smlouva je pro Otta až příliš vysoká. Čas ukázal, že Stars na tomto obchodu jednoznačně vydělali a platový nárůst v následujících dvou letech to jen dokládá.

Tento pětadvacetiletý centr (levé křídlo) letos za Dallas odehrál 73 zápasů, v nichž si připsal 22 bodů za jedenáct gólů a stejný počet nahrávek. První zápas odehrál v sezóně 2002/2003 a od té doby nastoupil již k 273 zápasům, ve kterých vstřelil 21 branek a přidal 46 asistencí a 543 trestných minut. V playoff NHL absolvoval celkem 24 zápasů s bilancí 3+1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *