Aktuality

Dan Jancevski opět Hvězdou

Dan Jancevski

Stars včera uskutečnili další nepříliš významnou výměnu a opět byli partnerem k výměně Tampa Bay Lightning. Stars získali staronového obránce Dana Jancevskiho, Tampa posílila o útočníka Juniora Lessarda.

26letý Dan Jancevski nastoupil letos za Tampu ke dvěma zápasům, dalších 37 si připsal za tým Norfolk Admirals (AHL), což je farmářský tým Lightning. Ve zmíněných 37 zápasech vstřelil 4 branky a na dalších 16 přihrál.

„Myslím, že každý si na Dannyho pamatuje jako na vůdce týmu a dobrého obránce. Je pro náš velký klub v Dallasu další možností do obrany a v podstatě okamžitě učinil náš klub lepším.“
ředitel hokejových operací Iowy Stars Scott White

Tento 191 cm vysoký a 99 kg vážící kanadský obránce byl Dallasem draftován ve druhém kole draftu roku 1999 z celkově 66. místa. V sezóně 2005/2006 odehrál za první tým Dallasu své první dva zápasy v NHL. V té samé sezóně dělal v Iowě dokonce kapitána týmu a vyhrál bodování obránců týmu s 38 body ( 9+29).

Junior Lessard

27letý Junior Lessard podepsal s Dallasem smlouvu v dubnu 2004 jako volný hráč, který neprošel draftem. Do sestavy Dallasu se mu však nepodařilo trvaleji proniknout. Během tří sezón odehrál za Dallas Stars dohromady jen 8 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky. Letos nakoukl do prvního týmu jen na dva zápasy, dojem ale příliš dobrý nezanechal.

„Jeho největší slabinou bylo vždy tempo hry.“
trenér Stars Dave Tippett

Po celou dobu jeho působení v organizaci Stars však měl četné problémy se zraněními. Bohužel pro něj přicházely zpravidla v době, když měl Dallas řadu zraněných hráčů a potřeboval doplnit sestavu o hráče z farmy. A ačkoli byl jednou z prvních možností na povolání do prvního týmu, díky zraněním se dočkal během tří let jen tří telefonátů od generálního manažera Dallasu s touto pro něj radostnou zprávou.

„Přejeme Juniorovi jen to nejlepší, je to dobrý parťák a jsem si jist, že nabídnuté možnosti využije.“
ředitel hokejových operací Iowy Stars Scott White

Junior Lessard letos odehrál za tým Iowa Stars (AHL) 36 zápasů, ve kterých zaznamenal 10 gólů a 11 asistencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *