Marty Turco vydláždil Dallasu cestu k víťazstvu

Columbus – Dallas 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Marty Turco vyráží Bruleho penaltu
(Autor – AP Photo/Paul Vernon)

Posledné stretnutie skončilo víťazstvom Stars 3:2 na nájazdy a aj tento zápas mal podobné črty. Nakoniec však v mimoriadne vyrovnanom zápase zvíťazili opäť Stars pomerom 2:1 na nájazdy.

Žerdev skóruje

1. Tretina

V zápase nastúpili proti sebe dvaja špičkoví gólmani, na jednej strane Marty Turco a na druhej skvelá opora Columbusu Pascal Leclaire, ktorý podáva túto sezónu neskutočné výkony a aj z toho ťažia doposiaľ Modrokabátnici.

Zápas sa hral v celku v rýchlom tempe, a aj napriek veľkým príležitostiam hráčov oboch tímov, hlavnými hviezdami večera boli gólmani.

Marty Turco nemal veľa času na zaháľanie, v prvej tretine totiž musel zlikvidovať niekoľko nádejných pokusov súpera, takým bol aj brejk Jasona Chimeru, ktorý sa dostal za dallaských obrancov, no Turcove betóny jeho strelu zlikvidovali. O niečo neskôr Sergej Fjodorov nastrelil tyč, no našťastie nič vážnejšie sa nestalo až do 14. minúty.

Vtedy Rick Nash získal puk v obrannom pásme Dallasu, prihrávkou našiel spoluhráča Žerdeva a ten tečujúc puk za bránkovú čiaru sa mohol tešiť zo svojho gólu. 1:0

Zaujímavosťou bol icetime Mikea Modana, ktorý sa nevyšplhal cez dve minúty. Po tom, čo ho spoluhráč zranil hokejkou do brady, si to musel nechať ošetriť a na brade mu prirástlo pár stehov.

Stars prestrieľali Blue Jackets 9-8, a taktiež vyhrali 12 zo 16 vhadzovaní.

Brankári stopercentní

2. Tretina

Góly v tejto tretine nepadli, brankári boli totiž excelentní. Taktiež presilové hry oboch tímov vyzneli naprázdno, Dallas nevyužil jednu, Columbus až tri vďaka skvelému Turcovi a nekompromisnej obrane.

Počas druhej tretiny Turco zneškodnil parádny brejk Ricka Nasha, Leclaire nepustil za svoj chrbát tri strely Jokinena za sebou.

Stars prestrieľali súpera 13 k 10.

Spolupráca Grossman, Conner

3. Tretina

V štvrtej minúte sa podarila skvelá spolupráca Grossmana a Connera, keď Grossman dlhou prihrávkou našiel Connera na modrej, ten prebehol oboch obrancov Columbusu a zakončil backhandom medzi betóny gólmana Blue Jackets. 1:1

„Bola to perfektná prihrávka, rovno na čepeľ hokejky. Len som šiel smerom na bránu a nakoniec sa mi podarilo ho poraziť.“
Chris Conner

V tejto tretine sa už nič zvláštneho neudialo, gólmani za seba už žiaden puk nepustili, Turco chytil 5 striel, Leclaire naopak 9.

Nájazdy

V predĺžení mali oba tímy tri pokusy na strelenie gólu, avšak celé to opäť spelo do nájazdov.

Ako prvý bol na rade Peca, ten však minul bránu, Zubov na druhej strane stratil puk. 0:0

Žerdev strelou zápästím namieril pozorne medzi betóny a vyšlo mu to. Jokinen nastrelil tyč. 1:0

Nashovi vypichol puk Turco a Modano trafil bránu perfektnou strelou do horného rohu. 1:1

Následne obaja Glencross a Ribeiro skórovali, prvý menovaný dal gól po kľučke strelou zápästím, druhý menovaný doslova dopravil puk do siete. 2:2

Brulea vychytal Turco a Hagman skóroval takmer totožne ako pred ním Chris Conner. 2:3

„Náš gólman bol náš najlepší hráč, ich takisto. Bol to zápas 1:1, no za normálnych okolností to pokojne mohlo skončiť 5-4.“