Marty Turco hviezdil proti Coloradu, Stars vyhrali 2:1

Dallas – Colorado 2:1 sn (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Po prehre v Edmontone si Stars v situácii, v akej sa nachádzajú, nemohli dovoliť prehrať zápas s ďalším súperom, pretože prepad v tabuľke by bol ešte výraznejší a bolo by o to ťažšie dostať sa späť na postupovú priečku. Colorado zavítalo do domovského stánku Stars, kde napokon o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Brankári držia čisté kontá

1. Tretina

Nedá sa povedať, že zápas z pohľadu diváka bol zvlášť atraktívny, Colorado malo zápas v nohách, keď deň pred zápasom so Stars tesne prehrali s Nashvillom a Dallas hral tretí zápas v štyroch dňoch a štvrtý v šiestich dňoch.

V prvej tretine predvádzali svoje umenie predovšetkým brankári na oboch stranách, Marek Svatoš a Paul Stastny predviedli zopár parádičiek, no Turco bol vždy na svojom mieste a puk za chrbát nepustil.

Stars mali veľkú príležitosť dostať sa do vedenia, keď v prvej tretine odohrali tri presilové hry, lenže aj tie boli tak neefektívne zahrané, že Dallas z nich prakticky nevyťažil nič. Je to zvlášť zaujímavé, pretože deň predtým hráči práve tieto herné situácia nacvičovali, no ako sa zdá, bolo to zbytočné.

Jedinú šancu počas presiloviek mal James Neal, avšak Peter Budaj bránil v tomto zápase veľmi dobre.

Petersen skóruje

2. Tretina

Druhú tretinu začali hostia lepšie a už v úvode si vytvorili v obrannom pásme Stars dostatočný tlak na to, aby na základe vylúčení domácich hráčov mohli odohrať dve presilové hry. Marty Turco však svojich hráčov podržal, aj keď Svatoš nemal ďaleko od gólu, keď v druhej presilovej hre nastrelil tyč.

Colorado zo svojho tlaku gól nedalo a na rade boli Stars. Mike Modano v 8. minúte zachytil prihrávku hostí popri mantineli v útočnom pásme, nahodil puk na bránu, kde ho tečoval Petersen a zvýšil tak na 1:0.

„Len sa snažím prísť pred bránu a tečovať, dorážať puky, či cloniť brankárovi.“
útočník Stars Toby Petersen

Petersen sa stáva pre Dallas niekým, kým bol Stu Barnes, dokáže hrať centra, dokáže hrať krídlo, dobre bráni a dokonca vie skórovať, ak má šancu. Aj keď kvality Barnesa nedosahuje, stále je pre Stars viac než platným hráčom.

Colorado malo možnosť dotiahnuť sa na súpera, no svoju ďalšiu presilovú hru nedokázali zúžitkovať.

Svatoš vyrovnáva

3. Tretina

Neal podával na ľade skvelé výkony, no nebolo mu súdené streliť v tomto zápase gól. Jeho ďalšiu šancu v úvode tretej tretiny opäť zlikvidoval Budaj a stav tak ostal nemenný.

Budaj aj Turco podávali skvelé výkony, aj keď dobrým strelám museli čeliť len sporadicky. V závere tretiny však Avalanche odvolali brankára a vďaka oku lahodiacej akcii Stastny-Svatoš aj skórovali, keď Svatoš po prihrávke spoza brány vypálil puk z tesnej blízkosti priamo do horného rohu, čím ukrátil Turca o prvé čisté konto v tejto sezóne. 1:1

V predĺžení neskoroval ani jeden tím a na rade boli nájazdy.

Ako prvý šiel z Dallasu Richards, lenže jeho jednoduchá strela zápästím nemohla mať úspech, naproti tomu Wolski tesne pred Martym zabrzdil, natiahol sa za pukom a skóroval. 0:1

Brunnstrom ani Svatoš svoje pokusy nezvládli, aj keď Svatošov pokus bol vcelku kvalitný, no Turco puk vyrazil. 0:1

Ribeiro skóroval, keď tesne pred Budajom akoby stratil puk, čo brankára rozhodilo a následne poľahky strelil puk k ľavej tyčke. Hejdukovu strelu zápästím vychytal Turco. 1:1

Modano dal víťazný gól strelou zápästím do pravého horného rohu s tak milimetrovou presnosťou a razanciou, ako to vie snáď len on. Smyth vyšiel nakrátko a Stars sa tak mohli tešiť z víťazstva 2:1.

Najväčší ice time mal v tomto zápase Daley, 26 minút a 40 sekúnd, a treba povedať, že jeho hra sa v posledných zápasoch výrazne zlepšila. Dobrý výkon podal aj Sydor, zblokoval 6 striel. Úspešnosť Martyho Turca 96,3%,chytil 26 z 27 striel.

„Bol to jeden z lepších tímových výkonov v tejto sezóne. Je to typická hra, akú potrebujeme hrať, aby sme získavali body bezohľadu na to, kto do zápasu nastúpi a kto nie.“