Aktuality

Stu Barnes rozhodl zápas číslo 1000

Minnesota – Dallas 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Stu Barnes proměňuje rozhodující samostatný nájezd
Stu Barnes proměňuje rozhodující samostatný nájezd
(Autor – AP Photo/Ann Heisenfelt)

Stars nastoupili ke svému tisícímu zápasu po přesunu do Dallasu a nemohli si přát lepší místo, kde si toto jubileum připomenout. Do Texasu se totiž přesunuli právě z Minnesoty.

Vzájemné zápasy 06/07

První třetina bez branek

1. Třetina

Ve vyrovnané první třetině bylo zřejmě nejdůležitějším momentem zranění domácího gólmana Manny Fernandeze, který se zranil v přesilové hře, při šanci Mika Ribeira. Netřeba zřejmě připomínat, že i Fernandez měl v minulosti cosi s Dallasem společného…

Finskou souhru zakočil Hagman

2. Třetina

V utkání nuzném na góly se poprvé rozvlnila síť přesně v polovině zápasu a k nelibosti vyprodaného hlediště to byla právě ta domácí. Bezchybnou kombinaci na jeden dotek zakončil Niklas Hagman, pro něhož to byl šestý gól v posledních devíti zápasech.

Koivu vyrovnává

3. Třetina

Domácí Wild se dočkali vyrovnání na začátku 14. minuty třetí třetiny. Po rychlém vniknutí do pásma střílel z pravé strany Mark Parrish. Turco jeho střelu pouze vyrazil, načež puk do branky uklidil Mikko Koivu.

Minnesota nedokázala zvítězit v žádném ze čtyř posledních domácích zápasů (0-2-2) a chtěla tuto sérii za každou cenu ukončit, ale v cestě jí stála solidní defenzíva Dallasu a zejména vynikající Marty Turco.

Prodloužení

V prodloužení se pro změnu chopil taktovky Dallas, ale i Niklas Backström se vyznamenal a puk za svá záda npustil, rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy.

Stu Barnes rozhoduje

Penalty

A diváci si přišli v penaltovém rozstřelu na své. Hned první se rozjel Mike Ribeiro a proměnil, na druhé straně trefil tyč uzdravený Pavol Demitra. Ve druhém kole se neprosadil Jussi Jokinen ani Marián Gáborík. Ve třetím kole mohl rozhodnout Patrik Štefan, ale nedal. I přesto musel Petteri Nummelin skórovat a podařilo se.

Další dvě kola opět střelcům nepřála. Neprosadil se Eriksson, Bouchard, Miettinen a Rolston. Pak přišel na řadu Eric Lindros a skóroval, ale Miko Koivu vrátil Wilds do hry.

A opět přišly dvě kola bez gólu, neúspěšnými exekutory byli Lehtinen, Parrish, Hagman a Walz. Deváté kolo už konečně přineslo rozhodnutí. Stu Barnes provedl Backhandový blafák bezchybně a poslal kotouč pod víko. Na druhé straně musel skórovat Pascal Dupuis, ale Turco se mu včas vrhnul pod nohy a Dupuis ani nestihl zakončit.

Dallas tak zvítězil v tisícím zápase po přesunu z Minnesoty, přičemž Turco si připsal 161. vítězství v základní části v barvách Stars, čímž překonal Eda Befoura. Kéž by se tomuto velikánovi vyřazovacích bojů Turco alespoň přiblížil i v play off.

„Poslední domácí zápasy se nám zrovna nepovedly. Dokázali jsme se ale odrazit a výsledkem jsou tři vítězství, které pramení z poctivé práce všech hráčů.“
Stu Barnes

Souvislosti

Sestava

Útočné formace

Obranné dvojice

Brankáři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *